خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون بررسی قیمت سنگ قبر در تهران

بررسی قیمت سنگ قبر در تهران

بررسی قیمت سنگ قبر در تهران

برنا: به گفته یکی از سنگ قبر فروشان بسیاری از خانواده های تهرانی با تغییراتی که در نوع و اندازه سنگ قبر سفارشی می دهند گاه مبالغی تا سقف ۲۵ میلیون تومان و بیشتر را برای سنگ قبر هزینه می کنند که انتخاب سنگ هایی مثل گرانیت برزیلی و مرمر با قطری در حدود ۶۰ سانتی‌متر و دارای نقش و نگاری ویژه از جمله سفارشاتی است که چنین بهایی برایش پرداخته می‌شود.

بنا بر این گزارش، سفارش و نصب سنگ قبرهای گران و تجملاتی در میان بسیاری از مردم به یکی از مسائل مهم و حیاتی و البته به گفته برخی موجبات آبروداری(! ) صاحبان مجالس به حساب می آید که افراد را مجاب می کند برای حفظ آبرو به قیمت های باورنکردنی تن دهند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر تمایل اکثر مردم به خرید سنگ قبرهای گرانیت ایرانی است چرا که قیمت مناسب تری دارند اما اگر قیمت سنگ برای خانواده متوفی چندان مهم نباشد با تغییر جنس سنگ و پیشنهاد سنگ های گرانیت برزیلی و یونانی و یا سنگ مرمر هزینه سنگ قبر بسیار بالا می رود.

شواهد خبرنگار برنا از بازار سنگ قبر فروشان نشان می دهد قیمت سنگ قبر با توجه به زیبایی، اندازه، دوام و جنس سنگ بطور معمول از ۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان متغییر است اما بسیاری از خانواده های تهرانی ترجیح می دهند که قیمتی گزاف تر از این مبالغ را برای ساخت سنگ قبر مرده هایشان خرج کنند و پیش مرده‌ها آبروداری کنند!

بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

 

به گفته یکی از سنگ قبر فروشان بسیاری از خانواده های تهرانی با تغییراتی که در نوع و اندازه سنگ قبر سفارشی می دهند گاه مبالغی تا سقف ۲۵ میلیون تومان و بیشتر را نیز برای سنگ قبر هزینه می کنند.

براین اساس انتخاب سنگ هایی مثل گرانیت برزیلی و مرمر _ سنگی که بیشتر در امام زاده ها و اماکن متبرکه استفاده می شود _ با قطری در حدود ۶۰ سانتی‌متر با نقش و نگارهای ویژه از جمله سفارشاتی است که قیمت سنگ قبر را بشدت افزایش می دهد.

برگزاری مراسم های عزاداری تجملاتی در حالی روز به روز در میان مردم در حال افزایش است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این رفتارها کم‌کم در حال تبدیل شدن به یک خرده فرهنگ نامناسب و غیر منطقی در میان خانواده های ایرانی است که می تواند در دراز مدت تاثیرات مخربی را بر باورها و نگرش های مردم نسبت به ماهیت مرگ بگذارد.

این در حالی است که طبق اعتقادات دینی و آموزه‌های اسلام، آنچه برای متوفی بیش از هر چیز دیگر یاری‌رسان و آرامش‌بخش است، خیرات و مبراتی است که باید بازماندگان برایش انجام دهند؛ آن هم وقتی که ازدواج و اشتغال مشکل عمده جوانان پایتخت و البته سراسر کشور است، با ۲۵ میلیون تومان سنگ قبر یک نفر، چند زوج می‌توانند با تهیه یک سقف استیجاری زندگی مشترک خود را آغاز کنند و یا چند جوان می‌توانند کاری برای خود دست و پا کنند…

یادآور می شود علاوه بر خرید سنگ قبر های چند میلیونی، تشریفات ریز و درشت دیگر تدفین مرده، مثل خرید قبر، گل آرایی، مراسم ختم و… نیز اسیر تجملات بسیاری شده است که برنا در گزارشات ویژه و آتی خودبه آنها خواهد پرداخت.

منبع

 

۲ نظرات

 1. علی رضا

  می 5, 2019 در 2:43 ب.ظ

  مسلمانان در سراسر دنیا با هر مقام و منزلت پس از مرگ در یک قبرستان ساده و معمولی به خاک سپرده می شوند. زیرا فقط خدا را می پرستند و نه اشخاص را و پیامبر را به تصریح قرآن بشری می دانند که تنها به او وحی می شود. اما مردم نادانی هستند که بجای الله تعالی قبر و سنگ و چوب می پرستند و از امام و امامزاده حاجت می خواهند و بر خلاف قرآن عمل می کنند که می فرماید؛
  سوره الشعراء ۲۱۳
  فَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَٰهًا آخَرَ فَتَکُونَ مِنَ الْمُعَذَّبِینَ
  پس هیچ معبودى را با الله مخوان که از عذاب‏ شدگان خواهى شد.
  بنابراین قبر برای آنها ارزشمند می شوند لذا قبور مردگان خود را نیز زینت می دهند و قبرستانها را آباد می کنند.
  براستی در تمام دنیا مردم نادانی مانند انسانهایی که بجای خدا از قبرها طلب حاجت می کنند وجود دارد؟!
  خردمندان کمی بیاندیشند.

  پاسخ

 2. علیرضا

  سپتامبر 24, 2016 در 4:32 ب.ظ

  دوطبقه قبر واقع در قطعه ۱۳بهشت زهرا به خاطر عجله داشتن زیر قیمت خود بهشت زهرا به فروش میرسد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =