خانه آگهی درگذشت حاج سلیم موذن زاده درگذشت

حاج سلیم موذن زاده درگذشت

حاج سلیم موذن زاده مداح مشهور و ذاکر خوش صدای اهل بیت در هشتاد سالگی بدرود حیات گفت و به برادرش، زنده‌یاد حاج رحیم موذن زاده پیوست.

  به گزارش «تابناک»؛ حاج سلیم موذن زاده اردبیلی در هشتاد سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. این ذاکر اهل بیت، از خانواده‌ای ریشه دارد که موذن بودن و ذکر اهل بیت در آن ریشه‌ای تاریخی دارد و این صدای جادویی و ماندگار نسل به نسل منتقل شده تا به پنج برادر موذن زاده رسید که از میان آنها، حاج رحیم موذن‌زاده و حاج سلیم موذن زاده، شناخته‌شده تر بودند. حاج رحیم موذن‌زاده سال ۱۳۸۴ بدرود حیات گفت و سال ۱۳۸۴ در آرامگاه ابن باویه به خاک سپرده شد.

 حاج سلیم نیز امروز به برادرش پیوست تا ایرانی‌ها از یکی دیگر از صداهای ماندگار تاریخ ایران محروم شوند. او بیش‌تر نوحه‌هایش را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان‌های فارسی و عربی نیز تسلط داشت. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن‌زاده اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم مؤذن‌زاده اردبیلی نیز از مؤذنان اسلامی بود.

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

 

موذن زاده با معرفی خود به عنوان نوکر پیر آستان مقدس اهل بیت (ع) می ‌گفت: «حنجره من یک موهبت الهی و وقف سید الشهدا (ع) است و استفاده از آن در زمینه های غیر از این صحیح نیست.» و در همین راستا به‌طور متوسط روزانه ۵ ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه‌هایش موجود است.

حاج سلیم موذن زاده درگذشت
حاج سلیم موذن زاده درگذشت

متاسفانه از زندگی پرفراز و نشیب حاج سلیم برخلاف حاج رحیم، اطلاعات وسیعی در دسترس نیست و یا لااقل تاکنون در این زمینه گزارش جامعی منتشر نشده است. آثار ماندگار بسیاری از سلیم موذن زاده بر جای مانده که یادش را همیشه زنده نگه خواهد داشت. نوحه «زینب زینب» مطرح‌ترین نوایی است که از این ذاکر اهل بیت باقی مانده است. از دیگر مداحی‌های ماندگار موذن زاده، نوای «امید و سقای حرم، ابالفضل» بوده که در نوع خود بی‌نظیر است.

اطلاعات محل دفن استاد حاج سلیم موذن زاده : اردبیل – بهشت زهرا – قطعه مفاخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =