خانه آگهی درگذشت حمید سبزواری درگذشت

حمید سبزواری درگذشت

۰
0
111

حمید سبزواری شاعر معاصر و ملقب به پدرشعر انقلاب سحرگاه امروز شنبه در سن ۹۱ سالگی در یکی از بیمارستان های تهران چشم از جهان فروبست.

به گزارش عصرایران، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، دارفانی را وداع گفت.

او سراینده شعر معروف و مانای«خمینی ای امام» در استقبال از بازگشت امام خمینی به کشور و اشعار او همراه همیشگی روزهای دفاع مقدس بود.

به نوشته ایرنا، حسین آقا ممتحنی، مشهور به حمید سبزواری شاعر معاصر ایران و دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر بود.
سبزواری در سال ۱۳۰۴ در سبزوار متولد شد. وی قبل از مدرسه، قرآن را در خانه و نزد مادرش آموخته بود.

او سرودن شعر را از ۱۴ سالگی آغاز کرد. از آثار حمید سبزواری می‌توان به دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد.

استاد سبزواری در نتیجه مبارزات جانانه انقلابی، سال‌ها تلاش صادقانه شغلی و ذوق و قریحه بالای شاعری تاکنون افتخارات متعددی را کسب کرده بود.

استاد حمید سبزواری درگذشت
استاد حمید سبزواری درگذشت

پیکر مرحوم حمید سبزواری شاعر انقلابی صبح روز یکشنبه ۲۳ خردادماه از مقابل حوزه هنری تشیع می شود.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، محسن مومنی شریف به همراه جمعی از شاعران حوزه هنری همچون علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، عباس محمدی، ناصر ضرابی زاده، محمود حبیب کسبی و دکتر زورق، شمسایی شاعر و مداح و … به دیدار خانواده مرحوم حمید سبزواری رفتند.

در این دیدار تشیع پیکر مرحوم سبزواری با پیشنهاد رئیس حوزه هنری و موافقت خانواده آن مرحوم در حوزه هنری برگزار می شود، مراسم تشیع مرحوم حمید سبزواری ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۳ خرداد ماه از حوزه هنری تا تالار وحدت برگزار و از آنجا نیز پیکر ایشان به زادگاهش سبزوار منتقل شود.

در این دیدار محسن مومنی شریف و علیرضا قزوه برای عرض تسلیت به گفت و گو با همسر و فرزند مرحوم حمید سبزواری نشستند.

گفتنی‌ست، حمیدسبزواری، شاعر سرودهای انقلابی همچون «خمینی ای امام»، صبح امروز، شنبه ۲۲ خردادماه، دار فانی را وداع گفت.

همچنین محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت «پدر شعر انقلاب» صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 12 =