خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون داستان گربه فداکار بر سر مزار
yadban pack

داستان گربه فداکار بر سر مزار

۰
0
109

گربه ای که هر روز سر مزار می رود

«از آن زمان تاکنون آدا ساکن روستای مونتانیا استان توسکانیا ایتالیا هر روز که برای گذاشتن گل به سر خاک همسرش می‌رود هدایای کوچکی را که گربه آورده است، مشاهده می‌کند.»

به گزارش ایسنا، نامه نیوز در ادامه نوشت: برخی از حیوانات خانگی در پی درگذشت صاحبشان به اندازه‌ای گرسنگی می‌کشند تا بمیرند. برخی مانند هاتچی سگ مشهور ژاپنی هر روز در آستانه در خانه در انتظار بازگشت صاحب متوفی‌اش می‌نشیند. اما روایت تولدو گربه ایتالیایی اگر شاهدان بی‌شماری در مورد آن گواهی نمی‌دادند شاید باورنکردنی به نظر می‌رسید.

تولدو یک گربه خیابانی و سه ماهه بود که سه‌ سال پیش صاحب سالمندش او را در کنار خیابانی یافت. مرد سالمند و مونس کوچکش در طول این سه سال حتی برای لحظه‌ای یکدیگر را ترک نکردند. سال پیش، رنزو اوزیئلی در گذشت. در روز تدفین او تولدو در کنار همسر، دختر و دامادش در روستای مونتانیا پیکر رنزو را تا گورستان مشایعت کرد.

 

روز بعد از تدفین، آدا همسر رنزو بر سر خاک وی یک شاخه کوچک اقاقیا مشاهده کرد. از آن زمان تا کنون آدا ساکن روستای مونتانیا استان توسکانیا ایتالیا هر روز که برای گذاشتن گل به سر خاک همسرش می‌رود هدایای کوچکی را که گربه آورده است، مشاهده می‌کند. گاهی یک دستمال کاغذی ، گاهی یک لیوان پلاستیکی یک بار مصرف، گاهی هم گربه مقداری برگ یا خار و خاشاک را روی گور صاحبش جمع می‌کند!

آدا می‌گوید: همسرم حیوانات را خیلی دوست داشت و پیوند میان او و تولد و عمیق بود. در تمام روستا همه از ماجرای تولدو صحبت می‌کنند و اغلب اهالی، گربه را صبح‌ها که به گورستان و به سر خاک صاحبش می‌رود، می‌بینند.

منبع

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 3 =