خانه آگهی درگذشت درگذشت امید عباسی آتشنشان فداکار

درگذشت امید عباسی آتشنشان فداکار

۰
0
127

امید عباسی آتشنشان، در بیمارستان درگذشت

امید عباسی ماَمور آتش‌نشانی که در سال ۱۳۷۹ به استخدام سازمان آتش‌نشانی پایتخت درآمده بود ظهر روز سه‌شنبه زمانی که برای اطفای حریق در طبقه دهم یک ساختمان مسکونی مشغول بود با دختربچه‌ای ۹ ساله روبه رو شد که قصد داشت از ترس آتش خود را از طبقه دهم ساختمان به بیرون پرتاب کند، عباسی با مشاهده این صحنه به سمت او رفته و پس از قراردادن ماسک اکسیژنش روی صورت او، وی را برای انتفال به محل امن به همکارش تحویل داد ولی خود دچار دودزدگی شدید شد.

آتش‌نشانان، امید عباسی را به بیمارستان منتقل کردند، اما پس از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت او بعلت مصدومیت دچار مرگ مغزی شده بود و پس از آن اقدامات برای اهدای اعضای بدن وی که خود نیز پیش از آن با ثبت‌ نام و دریافت کارت اهدای عضو آمادگی‌اش را برای آن اعلام کرده بود، آغاز شد. قرار است شورای شهر تهران میدانی را به نام وی ثبت کند.

محمدرضا خلعتبری و مسعود شجاعی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، در بازی با لبنان از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل پس از گل اول که توسط خلعتبری به ثمر رسید، با نمایش پیراهن تیم ملی با عنوان نوشته شده امید عباسی قهرمان ملی از فداکاری‌های عباسی تقدیر کردند.[۱]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + سیزده =