خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون نکاتی که در هنگام تعامل با ظروف کرایه مجالس می بایست در نظرداشته باشیم

rajeoon

نکاتی که در هنگام تعامل با ظروف کرایه مجالس می بایست در نظرداشته باشیم

۰
0

هر آنچه که در اجاره ظروف کرایه مجالس بایستی بدانیم

ظروف کرایه مجالس : هر کشوری جهت برگزاری مراسم دارای آداب و رسوم خاصی میباشدو پذیرایی از میزبان جزء ارکان اصلی و مهم میزبانی می باشددر کشور ما عده ای هستند که شاید توان برگزاری مراسمات خود را در تالار های پذیرایی را نداشته وشاید هم دوست دارند در منزل یا حتی باغ برگزار کنند که بدلیل محدودیت امکانات احتیاج به اقلام خاصی می باشند.

در کشور ما از قدیم به همین خاطر مکانهایی جهت کرایه ظروف عده ای تاسیس کرده بودند تا به هموطنان آنچه میخواستند ارائه دهند در اولین قدم احتیاج به میز و صندلی است که صندلی به دونوع تاشو و معمولی وجود دارد و برای بهترجلوه نشان دادن پارچه هایی وجود داردکه بصورت دوخته شده برروی آنها تعبیه میگرددکه زیبایی آن را دوچندان میکند وحتی در پشت صندلی پارچه هایی رنگین گره زده شده که رنگهایی متفاوت و متنوع دارد.

میزهایی که در مقابل صندلیها استفاده می گردد به عسلی معروف است ودر اندازه های متفاوت و اشکال مختلف است و بروی آن شیشه هایی شفاف یا گاه رنگی استفاده میگرددو برروی میزها پارچه هایی از جنس ترمه یاساتن در انواع سنتی بکارمیرود

بخش دیگر این برنامه ها که بسیار حائزاهمیت می باشدبخش پذیرایی از مهمانها میباشد در اول مهمانی اولین نوشیدنی سنتی چای است که آماده سازی آن بصورت سنتی دارای سماورو کتری وقوری انجام میگردد بعد از فرآیند اماده سازی نوبت به پذیرایی از مهمانها میشود که با استکان و نعلبکی های سنتی ایرانی انجام میگیرد که در بعضی جاها بصورت معمول در مقابل مدعوین قرارداده میشود و جاهایی درسینیهای کوچک انجام میگیرد.

یکی دیگر از برنامه های پذیرایی پخش شیرینی و میوه است که در بشقاب های کوچک استفاده میگردد که دو نوع چینی و ملامین است که در کنار آنها کارد و چاقوی میوه خوری همراه است.

خدمات مورد نیاز در منزل
جهت برگزاری مراسم در منزل ممکن است شما به خدمات مختلف دیگری نیز احتیاج داشته باشید مانند نیروی خدماتی، گل و گل آرایی، گروه موسیقی و عرفانی خوانی، میوه مراسم، حلوا و خرما، تهیه غذا و … . ما در سایت راجعون سعی می کنیم جهت راحتی شما تمامی خدمات را به صورت تخصصی گرد آوری نماییم.
برای دیدن مجموعه خدمات مرتبط با پذیرایی در منزل به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات مورد نیاز در منزل

 

و درآخرین مرحله از پذیرایی انجام تهیه غذای مجلس می باشد که در مرحله اول تهیه پخت غذا است که وسایلی همچون اجاق گاز دیگ و غیره میباشد که بعداز آماده سازی درآخرین مرحله احتیاج به بشقابهای غذاخوری میباشد که انواع مختلف دارد و همراه آن قاشق و چنگال بکارمیرود

قیمت اجاره ظروف کرایه مجالس بستگی به تعداد و نوع وسایل دارد و حمل و نقل وسایل به عهده “ظروف کرایه “میباشد

تمام مایحتاج مراسم توسط ظروف کرایه مجالس ها که معروف به ظروفچی بودند تهیه میگردد. خدمات ترحیم

در قسمت بالا همانطورکه گفته شد و سایل و ظروف اجاره برای مهمانیها بسیارمتنوع میباشد از جمله آنها می توان به  انواع میز و صندلی و مایحتاج دیگر نام برد که به چند مورد از آنها اشاره میکنیم :

صندلی تاشو هلالی (این نوع صندلی ارزان و کوچک هستند و بسیار رایج اما برای مراسمات که حالت تشریفات دارد مناسب نیستند و نشستن بر روی آنها در طولانی مدت راحت نیست)

صندلی تاشو پشت بلند، صندلی پشت بلند (از صندلی های رایج و قیمت مناسب هستند و از آنجایی که با کاور صندلی اجاره داده می شوند بسیار شیک هستند)

صندلی شیواری، صندلی های مبله، صندلی های کودک پلاستیکی ( این صندلی ها دارای دسته های کناری بوده و عمدتا در رنگ بندی مختلف در ظروف کرایه اجاره داده می شوند)

صندلی امتحانی، صندلی دسته دار، صندلی های مناسب نمایشگاه و صندلی بار از انواع رایج  صندلی در مراسمات هستند. مبل های چرمی و سلطنتی و پارچه ای در برخی از موارد مورد نیاز مشتریان است که در طرح ها و انواع مختلف توسط هر کدام از ظروف کرایه ای ها اجاره داده می شود. البته بسته به کم بودن تعداد سفارش مبل و تنوع آنها، اجاره آنها چندان رایج نیست اما کرایه ای های بزرگ در تهران انواع مبل را دارا می باشند.
لازم به ذکر است که انواع این صندلی ها با روکش های ساتن و حریر و با انواع روبان که بستگی به نوع مجلس دارد در رنگهای متنوع توسط ظروف کرایه ها اجاره داده می شوند که عمدتا رنگ روشن و شیری رنگها رایج بوده و در هنگام کرایه صندلی با این روکش ها با انواع  چیدمان و دکور خانه و محل های مختلف متناسب خواهند بود.

کرایه انواع میز:

انواع میز برای کرایه دارای سه نوع رایج میز گرد، میز مستطیل و میز مربع هستند که در انواع چهار نفره، شش نفره و هشت نفره در ظروفچی های تهران ارائه می شوند. ارتفاع این میزهای کرایه ای تقریبا ۷۵ سانتی متر است. انواع میز های پذیرایی با دو رومیزی ارائه می شوند یکی بر روی میز قرار می گیرید و دیگری دور تا دور میز را می پوشاند. انواع رومیزی با رنگ بندی های مختلف زیبایی ویژه ای به میز های پذیرایی می دهند. در هنگام اجاره میز توجه داشته باشید که سطح میز و پایه های آن زیر کاورها می ماند و چندان از ظاهر میز و پایه های آنها شوکه نشوید. نکته مورد توجه در کرایه میز اینست که پایه ها به یک اندازه بوده و باعث لقی میز نشوند.
میز عسلی و میز بار نیز از دیگر انواع میز های اجاره ای هستند که در تنوع شکلی متفاوت وجود دارند. اما بخاطر داشته باشید که میز های بار اکثرا گرد هستند و با یک روکش با کمر بند میانی ارائه می شوند که بسیار زیبا خواهند بود.
تمامی روکش های ارائه شده توسط ظروف کرایه ای ها در اجازه میز و صندلی هزینه جداگانه خواهد داشت.

 

ظروف کرایه مجالس :

شامل قاشق، چنگال، کارد، کفگیر( در انواع سلطنتی و کلاسیک) (نکته: در هنگام قراردادن قاشق و چنگال و کارد بر روی میز شما می توانید از انواع تزیینات حرفه ای استفاده نمایید و هم اینکه از گیره های دستمال برای ست کردن قاشق و چنگال استفاده نمایید که اکثر ظروف کرایه مجالس هاست در تهران این خدمات و ست را ارائه می دهند) و ست سرویس های پذیرایی (شامل بشقاب، پیاله، نمکدان، پیش دستی، نعلبکی و فنجان چای خوری) لیوان، انواع گیلاس شربت، بستنی خوری، انواع سینی شف اندیش، سینی سیلور با پایه وارمر، انواع شمعدان، انواع سینی پذیرایی، انواع میوه خوری و شیرینی خوری، ( نکته: در سینی های پذیرایی چای و آب و آب میوه چندین لایه دستمال حوله ای کاغذی نصب نماید تا در صورتی که در هر بار پذیرایی داخل سینی لک شد بتوانید دستمال رویی را برداشته و سطح سینی پذیرایی دوباره تمیز باشد)
سایر تجهیزات مناسبی که توسط ظروف کرایه ای ها ارائه می شوند شامل:
پارتیشن، رگال لباس، فرش و موکت در اندازه های مختلف، کناره، کولر آبی و گازی، پنکه، بخاری گازی و برقی در اندازه های مختلف و بای محیط های مختلف روباز و داخل خانه و سالن ها، آلاچیق، چادر و سایبان، پاراوان، میل پرچم، تریبون، ال سی دی، پروجکشن، سیستم صوتی، سیستم نور افشانی و نورپردازی، شمعدان، انواع دیگ و …

انواع خدمات ارائه شده توسط ظروف کرایه‌ای ها و تشریفات مجالس

نیروی خدماتی و پذیرایی و نگهبان :

نیروی خدماتی آقا و خانم با لباسهای فرم و آموزش دیده و با ظاهر آراسته از خدمات ظروف کرایه‌ مجالس است

طراحی و دیزاین مجالس و مراسمات :

طراحی ورودی های مجالس، چیدمان میز و صندلی داخل سالن های پذیرایی، انواع تجیهزات و میزها با انواع مختلف به همراه متخصصان طراحی می تواند در خدمت مشتریان ظروف کرایه و تشریفات مجالس باشند. ارائه خدمات ترحیم به صورت اختصاصی.

شمع آرایی، گل آرایی و میوه آرایی :

یکی از مواردی که بسیار مورد توجه مشتریان است نوع طراحی و تزیین میزهای پذیرایی و میزهای ورودی و .. است. ظروف کرایه ای ها اغلب با داشتن انواع ظروف و شمعدان و انواع شمع های مختلف و با تجربه خود در این زمینه ها، می تواند خدمات مختلفی را ارائه نمایند.

فیلمبرداری و عکاسی :

عکاسی و فیلم برداری از مجالس با گروه های حرفه ای با همراهی گروه های آتش بازی و نورپردازی و .. از دیگر خدمات ظروف کرایه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =