اطلاعات علمی مطالب گوناگون قیمت قبر در گرانترین قبرستان های دنیا + تصویر

قیمت قبر در گرانترین قبرستان های دنیا + تصویر

0
243

 قیمت قبر و گرانترین های آن در دنیا

صرف نظر از این که ما مرگ را پایان یک سفر و آغازی دیگر می دانیم، شأن و منزلت که برای مرده قائل هستیم ، در زندگی هر انسانی از هر قومی به چشم می خورد.

هر چند سخنور معروف رومی «سیسر» به فصاحت گفته :

زندگی مردگان در حافظه زنده ها قرار دارد، ولی در سراسر جهان مردمی هستند که زندگی پس از مرگ را زمانی برای استراحت ارواح معرفی کرده و تا حد ممکن از شگردهای مختلف تشییع همچون سوزاندن و مومیایی کردن اجتناب می کنند و بهترین مکان ها را برای دفن جنازه ها در نظر می گیرند.

این ایدئولوژی را می توان حتی در میان چهره های معروف و ثروتمند جستجو کرد. آنها حتی قبل از مرگ اقدام به خرید قبرهایی در بهترین گورستانهای جهان می کنند و یا مقبره های خود را با انواع تزئینات گرانبها مجهز می کنند که در این گزارش ۱۰ نمونه از گرانترین گورستانهای جهان معرفی شده است .

قبرستان «کلسشال» Celestial Burial

هزینه : بیش از ۳۴ میلیون دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

بدون شک این گورستان مکان مناسبی برای مردگان ماجراجو است ! با این حال از هزینه بالایی هم برخوردار است . برای ارسال اجساد مردگان به این قبرستان فضایی هزینه ای بالغ بر ۳۴ میلیون دلار لازم است . البته قبل از ارسال ، جنازه باید سوزانده شود و تا خون کاملا خشک شده و جسد سوخته بر حسب وزن آن به فضا پرتاب می شود. گفته می شود هزینه پرتاب هر گرم از جسد یک مرده ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار است.

پارک یادبود وست وود در لس آنجلس Westwood

هزینه : بیش از ۶٫ ۴ میلیون دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

قیمت خرید یک قبر در این پارک یادبود بیش از ۴ میلیون دلار است و چهره های مطرحی همچون «ناتالی وود» ، «برت لنکستر» ، «فرح فاوست» و «دین مارتین» در آن دفن شده اند.

قبرستان وود لاون در برونکس Woodlawn

هزینه : ۵٫ ۱ میلیون دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

این قبرستان در مساحتی به وسعت ۴۰۰ جریب در سال ۱۸۶۳ بنا شد و م حل دفن ۱۹۲ مسافر کشتی تایتانیک است . چهره های معروفی همچون «دوک الینگتون» ، «میلز دیویس» و «هرمن ملویل» در این قبرستان دفن شده اند .قیمت آرامگاه خصوصی در این قبرستان از ۴ هزار دلار تا ۵٫ ۱ میلیون دلار است.

قبرستان نیروانا در سنگاپور Nirvana  
هزینه : ۵۱۷ هزار دلار

 

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

در سال ۲۰۰۱ دولت سنگاپور قبرستانی بسیار لوکس با پوشش گیاهی متنوع نیروانا را بنا کرد ، فقط چهره های معروف و ثروتمند قادر به خرید قبر در این گورستان هستند. قیمت قبر هم بین ۶۹۹۴ دلار تا ۵۱۷۸۰۰ دلار است.

قبرستان «فارست لاون» در گلندال لس آنجلس Forest Lawn

هزینه : ۸۲۵ هزار دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

این قبرستان لوکس در سال ۱۹۰۶ بنا شد و با بنای ۳ کلیسا مراسم ازدواج را نیز برگزار می کند . «همفری بوگارت» بازیگر معروف فیلم «کازابلانکا» در این قبرستان دفن شده است. قیمت یک تکه قبر در این قبرستان بین ۲۸۰۰ تا ۸۲۵ هزار دلار است.

قبرستان کنسیکو در نیویورک Kensico Cemetery

هزینه : ۵۰۰ هزار دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

این گورستان در سال ۱۸۸۹ بنا شد و بیشتر مدفن چهره های ورزشی است. یک قبر  در بخش عمومی این گورستان ۱۸۰۰ دلار و در بخش خصوصی ۵۰۰ هزار دلار است.

قبرستان «مونت آبورن» در ماساچوست Mount Auburn

هزینه : ۵۰۰ هزار دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

این قبرستان قدیمی هم به سال ۱۸۳۵ باز میگردد و در حال حاضر ۱۰۰ هزار قبر در آن وجود دارد. قیمت قبرهای آن نیز از ۱۵۰۰ دلار تا ۵۰۰ هزار دلار است.

گورستان مدرن «کرایونیکس» در آریزونا Cryonics

هزینه : ۳۳۸ هزار دلار

قبرستان عجیب دنیا
قبرستان عجیب دنیا

در این قبرستان با فناوری پیشرفته سرمازایی جسد را برای نیازهای پزشکی بازماندگان سالم نگه می دارند . این روش نوعی مومیایی به روش تخلیه آب بدن و نگهداری در یک ترکیب شیمیایی خاص در دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت است . این گورستان با هزینه ۳۳۸ هزار دلاری یک جسد را به مدت ۱۰۰ سال ذخیره می کند.

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =