خانه آگهی درگذشت محمدباقر صدوق درگذشت

محمدباقر صدوق درگذشت

محمدباقر صدوق چهره ماندگار محیط زیست کشور و معاون اسبق سازمان حفاظت محیط زیست شب گذشته دار فانی را وداع گفت.

۲۳ فروردین ۱۳۹۵

به گزارش فارس، محمدباقر صدوق، چهره ماندگار محیط زیست کشور شب گذشته پس از سال‌ها تحمل رنج بیماری پارکینسون در منزل شخصی خود دار فانی را وداع گفت.

محمدباقر صدوق در سال ۱۳۲۹ در شهر قم به دنیا آمد، مدرک کارشناسی شیمی خود را از دانشگاه تبریز اخذ کرد و رشته علوم محیط زیست را در مقاطع فوق لیسانس و دکتری ادامه داد، وی سوابق مدیریتی متعددی در کارنامه عملکرد خود در زمینه محیط زیست داشته است از جمله مدیرکل محیط زیست استان‌های خراسان، مرکزی، هرمزگان، تهران،سرپرست دفتر برنامه ریزی سازمان محیط زیست و معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست بوده است.

وی مدیر نمونه سازمان محیط زیست در کشور در سال ۱۳۸۰، پژوهشگر برگزیده کشور در سال ۱۳۸۱، پژوهشگر برگزیده استان مرکزی در سال ۱۳۸۱، مدیر نمونه بسیج استان مرکزی در سال ۸۵ و در سال ۸۶ نیز به عنوان نخبه و سرآمد خانواده شهدا و ایثارگر استان قم انتخاب شد.

همچنین محمدباقر صدوق کتاب‌هایی در موضوعات آلودگی هوا، انرژی هسته‌ای، پسماند، مدیریت آب، آلاینده‌های خاک و آموزش مفاهیم پایه محیط زیست تألیف کرده بود و صدها مقاله از وی در نشریات معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

وی اولین کسی بود که در سال ۸۴ بحران دریاچه ارومیه را رسانه‌ای و راهکارهای نجات دریاچه ارومیه را مطرح کرد.

آگهی درگذشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =