آگهی درگذشت خبری کذب: بررسی علل شیوع اخبار نادرست درگذشت جامعه اطلاعاتی کشور

خبری کذب: بررسی علل شیوع اخبار نادرست درگذشت جامعه اطلاعاتی کشور

0
3,664

خبری که جامعه را آشفته ساخته و سپس تکذیب شد.

در رابطه با خبر درگذشت شخصیتهای شناخته شدی گاها مشاهده می شود که خبرگزاری جهت جلب مخاطب و اعلان سریعتر اخبار بدون بررسی دقیق صحت خبرها اقدام به کپی مطالب می نمایند. به عنوان مثال خبر جعلی درگذشت محمدعلی کشاور را می توان اشاره کرد.

خبر کذبی که خبرگزاری ها مخابره کردند و بعد از یک روز توسط محمد علی کشاورز تکذیب شد. شاید  این حواشی نشان از ضعف اخلاق حرفه ای میان خبرگزاری های کشور ما باشد. خبرگزاری هایی که صرفا جهت جذب مخاطب به دنبال ارائه اطلاعات سریع و زیاد هستند. بدون اینکه صحت اطلاعات را بررسی نماید از سایتها و خبرگزاری های دیگر خبرهای خود را کپی می کنند و به سرعت یک خبر کذب منتشر می شود. بنظر بحران های این چنینی در آینده نیز به کرات دیده خواهد شد.

 

متن خبر از سایت تابناک:

بازیگر پیشکسوت ایران، محمدعلی کشاورز دار فانی را وداع گفت.

محمدعلی کشاورز که از هفته گذشته مجددا در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان آتیه بستری شده بود، طبق نظر پزشک معالج تا دیروز ملاقات ممنوع بوده و متاسفانه ساعت ۵ صبح یکشنبه ۲۰ بهمن درگذشت.

به گزارش ثلاث، امین زاده مسئول شیفت بخش ICU گفت: آندوسکوپی معده ایشان روز گذشته انجام شد. طبق نظر پزشک معالج ، ایشان از عصر روز گذشته ممنوع الملاقات شدند. وی درباره وضعیت کشاورز توضیح داد: ایشان روحیه خوبی داشتند اما متاسفانه هنوز وضعیت‌ قلبی شان به ثبات نرسیده بود که دچار خونریزی معده هم شدند. محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون صبح امروز به دلیل مشکلات قلبی و خونریزی شدید معده درگذشت.

تابناک

۳

 1. حمید

  مهر ۳۰, ۱۳۹۵ ۳:۲۲ ب.ظ

  با سلام
  من نمیدونم پول درآوردن اینقدر مهمه که برایشان مهم نباشد به چه کسانی ضربه میزنند واقعاً برای جامعه ی فرهنگی متاسفم.

 2. فرهاد

  تیر ۲, ۱۳۹۵ ۳:۵۵ ق.ظ

  با سلام و احترام
  . خیلی زشت نیست به نظر شما که حتی خبرگزاری های صاحب نام یه خبر دروغین رو منتشر می کنند و نام پدر سالارایرانی دچار چالش می کنند.

 3. ياسر

  خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ ۸:۲۰ ق.ظ

  خدا لعنتشون کنه که اینگونه با احساسات مردم بازى میکنند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =