خانه آگهی درگذشت نسرین جافری بانوی شاعر پیشکسوت درگذشت

taj gol

rajeoon

نسرین جافری بانوی شاعر پیشکسوت درگذشت

نسرین جافری بانوی شاعر پیشکسوت درگذشت

نسرین جافری خالق آثاری چون “زخم سایه و بید”، “رمل هندسی آفتابگردان”، “نیمی از مرا کشته‌اند” و “به سمت هرگز به سوی هیچ”  ششم تیرماه مصادف با دهم رمضان و در سالروز وفات حضرت خدیجه (س) پس از یک دوره بیماری، در تهران دارفانی را وداع گفت.

 

نسرین جافری، متولد سال ۱۳۲۹ در خرم‌آباد لرستان، و از زنانِ شاعرِ تاثیرگذار دهه ۷۰ بود که اشعار و سروده های او در مطبوعات تهران و لرستان چاپ میشد .

 

«زخم سایه و بید»، «رمل هندسی آفتاب‌گردان»،‌ «نیمی از مرا کشته‌اند»، «به سوی هرگز، به سوی هیچ»، «ما همچنان ترانه خواندیم» (مشترکا با نصرت‌الله مسعودی) و «خواب اتم» مجموعه‌های شعر منتشرشده این شاعرند.

در پی درگذشت این شاعر معاصر شامگاه ششم تیر، هنرمندانی چون ساعد باقری و سهیل محمودی از اعضای انجمن شاعران ایران، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران ،جواد امام مدیر عامل بنیاد باران، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی  مجتبی راعی و محمد حسین حقیقی کارگردان زهرا گلشن گردآورنده کتاب نفیس عکس اربعین و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر با حضور درخانه این شاعر ، فقدان وی را به فرزندانش از جمله “وحید موسائیان” کارگردان سینمای ایران و سایر خانواده های داغدار تسلیت گفتند .

 

پیکر این بانوی هنرمند ، روز دوشنبه هشتم تیرماه در تهران تشییع و در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) آرام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =