خانه آگهی درگذشت گلبار نژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی ایران در حین مسابقه درگذشت

گلبار نژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی ایران در حین مسابقه درگذشت

بهمن گلبار نژاد جانباز جنگ تحمیلی و عضو کاروان پارالمپیک کشورمان،بامداد امروز در حین مسابقه دچار سانحه و مصدومیت شدیدی شد و قبل از انتقال به بیمارستان  در اثر ایست قلبی درگذشت.

بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی کشورمان در رقابت‎های جاده به علت سانحه از دور رقابت‎های این رشته کنار رفت و به علت شکستگی از ناحیه گردن درگذشت.
این ورزشکار از شیراز به رقابتهای پاراالمپیک اعزام شد.
گلبارنژاد متولد سال ۴۷ در یک روز قبل از پایان رقابت های ریو جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مرگ دلخراش این ورزشکار پارالمپیکی کشورمان در رسانه های سراسر جهان بازتاب گسترده ای داشت.

هر یک از روزنامه ها و سایت های خبری مختلف جهان با اعلام این خبر به معرفی کوتاه گلبار نژاد و  چگونگی وقوع حادثه پرداختند و بیانیه کمیته بین المللی پارالمپیک و پیام های تسلیت مسئولان و ورزشکاران را منتشر  و به نیمه برافراشته شدن پرچم ایران و  کمیته بین المللی پارالمپیک اشاره کردند.

روزنامه های انگلیسی ،گاردین ،دیلی استار، تلگراف ، مترو،میرر،اکسپرس و شبکه خبری بی بی سی و اسکای اسپورت این خبر را منعکس کردند.

تلگراف با انتشار خبر و گزارش فوت گلبارنژاد پیام های تسلیت رئیس کمیته برگزار کننده بازی های ریو، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری انگلیس و رئیس اجرایی انجمن پارالمپیک بریتانیا را نیز منتشر کرد و نوشت مراسم اختتامیه با یک دقیقه سکوت آغاز خواهد شد.

چندین روزنامه و سایت آمریکایی از جمله،رویترز،  واشنگتن پست ،آتلانتیک، یو اس ای تودی ،وال استریت ژورنال،مشیبل و فاکس اسپورت نیز این خبر را بازتاب دادند.

مشیبل نوشت پس از مرگ  کنود انمارک یسن دوچرخه سوار دانمارکی در رقابت های تایم تریل ۱۰۰ کیلومتر تیمی المپیک ۱۹۶۰ رم، این اولین مرگ یک ورزشکار در جریان بازی های المپیک در ادوار بعدی محسوب می شود.

وال استریت ژورنال با یاد آوری مرگ مربی قایقرانی آلمان در جریان بازی های ریو ،گلبار نژاد را دومین قربانی بازی های ریو ۲۰۱۶ خواند.

حتی روزنامه صهیونیستی هاآرتص و سایت خبری آدلاید نو از مرگ گلبهار نژاد تحت عنوان تراژدی یاد کرد.

شبکه خبری سی بی سی و سایت خبری نشنال پست کانادا،ایندین اکسپرس هند ، نیوزیلند هرالد نیز به این موضوع پرداختند.

علاوه بر رسانه های یاد شده تقریبا تمامی رسانه های خبری جهان مرگ دلخراش عضو کاروان منا را منتشر کرده و چند و چون آن پرداختند.

گلبار نژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی درگذشت
گلبار نژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی درگذشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =