خانه ارائه دهندگان خدمات ۱۰ جمله ای که در مراسم ترحیم هرگز نباید گفت
yadban pack

۱۰ جمله ای که در مراسم ترحیم هرگز نباید گفت

۰
0
0

۸ چیزی که هرگز نباید  به صاحب عذا (داغدیده) گفت

زماین که شما تلاش می کنید تا به دوست، همکار و یا فامیل خود برای تسلای غم دل داری بدهید پیدا کرن کلمات مناسب چندان راحت نیست. شما واقعا می خواهید به طرف داغدیده دل داری بدهید ولیکن کلمات شما … .

در این موارد ادامه کلمات بیشتر به تشدید مشکل منجر خواهد شد. در این موارد بهتر از دیگر ادامه نداده و این وظیفه را با شخص دیگری واگذار نماییم.

حال آشنایی با این موارد بسیار مهم است.

 

۱٫ این خواست خداست

شما از دید چه شخصی این جمله را می گویید؟ این موضوع به شما مرتبط نیست که بخواهید این جمله را بگویید. جملاتی شبیه این می بایست توسط داغدیده بیان شود. زیرا قضاوت در این حوزه به ایشان مرتبط است. بهتر است شما در این موارد تسلیت عرض کنید.

۲٫     اون دیگه بیشتر از این رنج نمیبره

با گفتن این جمله ممکن است طرف شما رو به بیرون هدایت کنه. آخه این جمله در هنگام مواجه با شخصی که عزیزی رو از دست داده و غمگین است اصلا درست نیست. بهتر است در این موارد شما نیز با او احساس همدردی کنید و یا از تجربه از دست دادن عزیزی با وی صحبت کنید.

اگر با ایشان دوست بسیار صمیمی هستید بگویید “این خیلی سخت بوده باشه که سختی و بیماریشون رو ببینید”  یا “واقعا متاسفم که دیگه ایشون از بین شما رفته” با گفتن این کلمات تاسف خود را صمیمانه نشان دهید.

 

۳٫     میدانم چه احساسی داری

احتمالا جمله بعدی شما نیز این خواهد بود که “پدر بزرگ بنده نیز هفته گذشته به رحمت خدا رفت”. حتی اگر دوستتان نیز مانند شما همسرش را از دست داده باشد نیز شما نباید چنین چیزی را به او بگویید. چون این یک تجربه کاملا شخصی است و برای هر فرد متفاوت است و طرف در دل خود بگوید شما اصلا درک نمیکنید احساس من را.

 

در این موارد بایستی به او اطمینان دهید که شرایط او بسیار ویژه و خاص است و می توانید بگویید “الان نمیدونم واقعا چه احساسی داری اما من اینجا هستم تا حرفهاتو بشنوم و در کنارت باشم” با گفتن این موارد احتمالا طرف بیشتر احساس راحتی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + دو =