خانه اطلاعات علمی هزینه های مراسم ختم

rajeoon

هزینه های مراسم ختم

۰
0

هزینه‌ برگزاری مجلس ختم : هر آنچه نیاز دارید بدانید

چگونه از عهده هزینه‌های بالای مراسم تشییع بربیایید؟

هزینه‌ برگزاری مجلس ختم : اگر شما در تلاشید که هزینه‌های مراسم تشییعتان معقولانه باشد، پس جای درستی آمده‌اید. همواره با افزایش هزینه‌های مراسم تشییع در طول سال‌های متمادی، و برگزارکنندگان مراسم تشییع و هزینه‌های احتمالی قبرستان در زمان مراسم تشییع، پرداخت هزینه‌های مراسم تشییع می‌تواند کار سختی به نظر برسد.
مسائلی که ممکن است پیچیده به نظر برسند عواملی هستند که شامل هزینه‌های: نیروی خدماتی و پذیرایی ، تابوت، کندن قبر، تدهین کردن، محل قبر متوفی و مسائل زیادی هستند.

برای فهمیدن مظنه تمام این موارد، در اینجا شما این‌ها را خواهید یافت :

 • جزئیات هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه.
 • چه چیزهایی شامل هزینه‌های نهایی هستند؟
 • هزینه‌های متوسط مراسم تشییع‌جنازه به چه معنی است؟
 • روش‌هایی برای مدیریت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه؟
 • دیدگاه درست از روش‌های پرداخت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه؟
هزینه‌ برگزاری مجلس ختم : هر آنچه نیاز دارید بدانید
هزینه‌ برگزاری مجلس ختم : هر آنچه نیاز دارید بدانید

روشی برای هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه و مخارج نهایی

درک اینکه چرا جریان هزینه‌ها و مخارج نهایی اغلب گیج‌کننده است ساده است. بخاطر اینکه عناوین آن‌ها اغلب به‌طور تغییرپذیری استفاده می‌شوند، اما آن‌ها لزوماً یکسان نیستند.
هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه شامل مخارجی است که به‌طور مستقیم مرتبط با مراسم تشییع‌جنازه و یا خدمات مراسم یادبود است. این موضوع شامل تابوت، تاج گل و گل آرایی مجلس ختم  کندن قبر، مداح و نی نواز . ما مخارج دفن را نیز شامل محاسبات هزینه‌هایمان کرده‌ایم. مخارج تدفین شامل، قبر، نوشته روی سنگ‌قبر، و هزینه‌های باز و بسته کردن قبر است.
مخارج نهایی شمال مخارج مراسم تشییع‌جنازه است. از دیگر مخارج نهایی ممکن است مواردی از قبیل هزینه گواهی حصروراثت، مراقبت‌های پرستار، صورتحساب‌های پزشکی، هزینه‌های کارت اعتباری، و هزینه‌های حقوقی و حسابداری باشند.

میانگین هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه

انجمن ملی مراسم تشییع‌جنازه در بررسی هزینه سالانه مراسم تشییع‌جنازه فهمیدند که میانگین هزینه‌ها برای مراسم تشییع‌جنازه یک بزرگ‌سال در سال ۲۰۱۷ حدود ۸،۷۵۵ دلار بوده است. با هر نوع حساب‌کتابی، این‌یک رقم بزرگی است. اما این به چه معنی است و آیا این بیانگر تمام داستان است؟
میانگین هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه بر اساس معمول‌ترین بخش‌های انتخاب‌شده برای مراسم تشییع‌جنازه سنتی شامل تابوت و کندن قبر است و همچنین هزینه‌های قبرستان است که هزینه‎های محل قبر، نوشته‌های روی سنگ‌قبر، و باز و بسته کردن قبر جزءِ این فهرست قرار نمی‎گیرند. هزینه‌های قبرستان می‌تواند به‌طور ساده۲۰۰۰ دلار دیگر و یا ارقام دیگری را در برداشته باشد.
پس زمانی که اصطلاح “میانگین هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه” را شنیدید، رقمی حدود ۱۰۰۰۰ دلار را در نظر داشته باشید که نزدیک به چیزی است که شما در مراسم تشییع‌جنازه سنتی خواهید یافت. انتخاب‌های خاص شما همچنین می‌تواند موجب شود هزینه‌هایتان کمتر شوند و یا اینکه موجب شود هزینه‌هایتان افزایش یابند.

اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را مدنظر داشته باشید:

 • هزینه‌های تدهین می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از هزینه‌هایی که برای دفن صرف می‌شود باشد.
 • هزینه دقیق یک مراسم تشییع‌جنازه به کیفیت تابوت، تدفین، کندن قبر و کالاهای انتخاب‌شده دیگر بستگی خواهد داشت.
 • یک تدفین درست (بدون خدمات) یا تدهین می‌تواند به‌طور میانگین کمتر از ۱۰۰۰ دلار باشد. اما ما پیشنهاد می‌کنیم که شما اجرای یک مراسم یادبود را به هر روش حتی به روش غیرمتداول برای تصدیق مجدد و ادای احترام به عزیز ازدست‎رفته در نظر داشته باشید.
 • بهترین روش برای مدیریت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه از پیش برنامه‌ریزی کردن است. برای راحتی کار میتوانید به موسسه به سوی دوست که در زمینه تشریفات مجالس ختم و ترحیم  فعالیت دارد مراجعه کنید.

محاسبه هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه و هزینه‌های نهایی

ما می‌دانیم برنامه‌ریزی هنگامی که شرایط شما برای تصمیم‎گیری اینکه چقدر باید هزینه کنار بگذارید بسیار سخت است. برای کمک به شما در درک چگونگی میزان تخمینی هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه و تخمین مخارج نهایی‌تان، ما ۲ ابزار برای مهیاکردن هزینه‌هایتان فراهم کرده‎ایم. در زیر شما محاسبه‌کننده مخارج نهایی‌تان را خواهید یافت. می‎توانید امتحان کنید. شما همچنین می‌توانید یک هزینه تخمینی سریعی را با کمک برنامه‌ریزی سریع رایگان ما دریافت کنید. برنامه‌ریزی سریع اولین گام سریع برای سیستم برنامه‌ریزی عاقلانه ما است.

مدیریت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه

یک مراسم تشییع‌جنازه برای خوب به نظر برسد نیازی ندارد حتماً گران باشد. بهترین راه برای جلوگیری از هزینه‎های بیش‌ازحد، از پیش برنامه‌ریزی کردن است. در این صورت شما زمان کافی برای سبک‌سنگین کردن انتخاب‌هایتان و تصمیم درست برای اینکه چه چیزی نیاز است را خواهید داشت. دراینجا روش‌هایی برای نحوه مدیریت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه‌تان به شما ارائه می‎دهیم.

 • از قبل برنامه‌ریزی کنید! این کار به شما فرصتی برای مرور انتخاب‌هایتان بدون پیش‎آمدن محدودیت زمانی می‌دهد. از پیش برنامه‌ریزی مراسم تشییع‌جنازه‌تان به شما کمک می‌کند شانس بهره‌مند شدن از عدم ریسک خریدهای احساسی و غیرضروری را داشته باشید. (در مورد سیستم برنامه‌ریزی عاقلانه ما بیشتر یاد بگیرید)
 • یک بودجه‌ای را در نظر بگیرید. این امر همیشه به شما کمک می‌کند که بدانید باید از کدام هزینه کردن‌ها اجتناب کنید. به یاد داشته باشید این یک اتفاق غیرپیش بینی شده است و شما برای یک جشن بزرگ و یا جشن‌های دیگر برنامه‌ریزی نمی‌کنید که بدون داشتن ایده‌ای در مورد اینکه می‌خواهید پولتان را برای چه چیزی خرج کنید اقدام کنید. هزینه بیشتری برای مواردی که بیشتر برای مراسم تشییع‌جنازه‌تان اهمیت دارد را اختصاص دهید.
 • از اطراف خرید کنید. چه بخواهید خرید آنلاین انجام بدهید و چه بخواهید از مراکز محلی مراسم تشییع‌جنازه خرید کنید باید یاد بگیرید که از مناطق اطراف خرید کنید. در حقیقت، شما از وجود تعدد انتخاب‌هایی که قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه دارند شگفت‌زده خواهید شد. ( قسمت ارائه‌دهنده مراسم تشییع‌جنازه رایگان ما را امتحان کنید)
 • درخواست کمک کنید. می‌توانید هنگام خرید از یک دوست قابل‌اعتماد و یا یکی از اعضای خانواده‎تان کمک بگیرید. آن‌ها ممکن است زمانی که انتخاب برایتان سخت‌ شده و تصمیمات احساسی گرفته‌اید قادر باشند به شما کمک کنند.
 • جهت راحتی کار می توانید برگزاری تمام مراسم را بدون هیچ نگرانی به تیم موسسه به سوی دوست بسپارید. جهت آشنایی و مشاوره رایگان میتوانید از سایت موسسه به سوی دوست به آدرس www.besooyedoost.com مراجعه کنید و یا اینجا کلیک کنید.
 • یک پیش پرداختی در نظر بگیرید. اگر پیش پرداختی را انجام بدهید، می‌توانید قیمت روز را در قرارداد مراسم تشییع‌جنازه‌تان به‌طور تضمینی ثبت کنید. همانند هر خرید بزرگ مالی، شما نیاز دارید وظایف خودتان را خودتان انجام دهید تا مطمئن شوید که برنامه‌ریزی که انتخاب کردید درست است یا نه. از خواندن لیست چاپ‌شده غرامت‌ها نیز اطمینان حاصل نماید.

 

هزینه کردن برای مراسم تشییع‌ جنازه‌تان

روش‌های متعددی برای پرداخت مراسم تشییع‌جنازه با انتخاب‌های جدیدی چون جمع‌کردن پول از افراد متعدد از طریق اینترنت (crowdfunding)، به‌خصوص در موارد ضروری وجود دارد. باوجود چنین ابزارهای جدیدی، بازهم بهترین روش برای مطمئن شدن از اینکه همه‌چیز در مورد مراسم تشییع‌جنازه‌تان بدون مشکل خواهد بود بازگشتن به‎روش‌های سنتی است که شامل:

 • بیمه مراسم تشییع‌جنازه: ما معتقدیم که هزینه کردن برای بیمه مراسم تشییع‌جنازه، قبل از زمانی که وقت پرداخت برای هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه فرابرسد یک حرکت هوشمندانه مالی است. خوشبختانه، ما کارهای زیادی را برایتان انجام داده‌ایم. اطمینان حاصل کنید که صفحات بیمه مراسم تشییع‌جنازه ما را برای روش‌هایی در مورد هزینه کردن مناسب مراسم‌تان را بازدید می‌کنید.
 • قراردادهای پیش‌نیاز مراسم تشییع‌جنازه: قراردادهای پیش‌نیاز با یک اجرا‌کننده خدمات مراسم تشییع‌جنازه یا قبرستان تنظیم می‌شوند. درمجموع شما تصمیم می‌گیرید که چه چیزی را به قرارداد اضافه کنید و سپس قادر خواهید بود روشی را برای پرداخت آن انتخاب کنید. ممکن است شما فقط برای خدمات و متعلقات قبرستان، و یا فقط خدمات مراسم تشییع‌جنازه و یا هر دو آن‌ها قرارداد ببینید. تنها چیزی که در مواقعی که بحث قراردادهای پیش‌نیاز به میان می‌آید باید به خاطر داشته باشید این است که باید مطمئن شوید که مواردی که در قرارداد وجود دارد را خریداری ‌کنید.
 • پیش‌پرداخت هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه: زمانی که شما وارد جریان پیش‌پرداخت قرارداد با محل و یا قبرستان مراسم تشییع‌جنازه می‌شوید، ممکن است که انتخاب‌های خاصی داشته باشید و یا ممکن است پیش پرداخت‎هایی داشته باشید. نکته کلیدی در مورد مزیت پیش‌پرداخت این است که شما قیمت روز را رزرو می‌کنید. اصلی‌ترین ریسک پیش‌پرداخت این است که شما روی قضیه کاملا غیرضروری و غیرفوری دارید پس انداز می‌کنید (ممکن است بعد از پیش‌پرداخت اصلاً نیازی به مراسم تشییع‌جنازه نداشته باشید) بهترین روش برای کاهش ریسک، این است که شما کارهای موردنیازتان با انتخاب یک مهیاکننده انجام دهید. برای اطلاع از جوانب مثبت و منفی، به مقاله ما در مورد هزینه‌های پیش‌پرداخت مراسم تشییع‌جنازه مراجعه کنید.
 • صرفه‌جویی مستقیم: صرفه‌جویی در یک حساب معمولی مانند حساب پس‌انداز و یا بازار سهام، گزینه ساده برای بسیاری از مردم است. ریسک این روش این است که شما قادر نخواهید بود که تضمین کنید پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید درراه درستی صرف خواهند شد یا نه. همچنین بازماندگان شما هم نیاز خواهند داشت که هرچه سریع به این هزینه‌ها در رابطه با فوت شما دسترسی داشته باشند که این امر مقدور نخواهد بود مگر اینکه آن‌ها از لحاظ قانونی به حساب شما دسترسی داشته باشند.
 • حساب‌های مراسم تشییع‌جنازه: حساب‌های مراسم تشییع‌جنازه مشابه یک حساب پس‌انداز عادی است، با این تفاوت که هزینه‌ها به‌طور قانونی برای استفاده در هزینه‌های مراسم تشییع‌جنازه اختصاص داده می‌شوند. هر هزینه‌ای که باقی بماند می‌تواند برای دارایی‌تان توزیع شود. ازآنجایی‌که در ایالات مختلف قوانین متفاوت است، عاقلانه است که با وکیل و یا بانکدار خودتان برای باز کردن حسابتان مشورت کنید. بسیاری از برگزارکنندگان مراسم تشییع‌جنازه همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا یک حساب برای مراسم‌تان ایجاد کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله‌ی ما را در مورد حساب‌های مراسم تشییع‌جنازه ببیند.
خدمات تشریفات مجالس
خدمات مختلفی در حوزه مجالس ختم مورد نیاز است، سفارش اعلامیه، رزرو مسجد، اتوبوس، تامین پذیرایی، تاج گل، تالار پذیرایی و …
ما در سایت راجعون جهت راحتی شما تمامی خدمات را در یک صفحه گرد آوری کرده ایم تا شما به راحتی بتوانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.
جهت دیدن خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − دو =