خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون جایگاه تاج گل در مراسمات ختم

جایگاه تاج گل در مراسمات ختم

فلسفه تاج گل

زیبایی، طراوت و بوی خوب گل باعث شده تا گل جایگاه ویژه ای را در میان انسانها داشته باشد. از این رو در هنگام ابراز محبت، عشق، همدردی، احترام از گل برای یک ابزار بی کلام ولی قابل توجه و با معنی استفاده می شود. نثار گل از گذشته در رسوم مختلف در هنگام درگذشت فردی رایج بوده است. در فرهنگهای مختلف از نثار یک تک شاخه گل، دسته گل، سبد گل یا تاج گل به فراخور رسوم و اداب محلی استفاده می شود.

در ایران ارائه تاج گل طبیعی و تاج گل مصنوعی خیریه در مجالس بیشتر در شهر های بزرگ مشاهده می شود. در شهرهای کوچک چندان این موارد رایج نیست.

فلسفه امروزی تاج گل

امروز ارائه گل در هنگام درگذشت ابعاد مختلفی را در بر دارد. گروهی جهت ابراز همدردی، گروهی برای ادای رسم همگانی و گروهی برای نشان دادن حضور خود به صاحب عزا از ارائه تاج گل استفاده می نمایند.

معیارهای امروزی انتخاب تاج گل

در انتخاب تاج گل بر اساس تصمیم سفارش دهنده اینکه در چه حد می خواهد خرج نماید، ایا می خواهد در دید عموم باشد یا علاقه به چه گل هایی دارد سفارش تاج گل متفاوت خواهد بود. انواع سفارشات تاج گل در تهران از ۹۰ هزار تومان شروع و در حد ۲۰۰ هزار تومان تاج گل های پرفروش و همه پسند یافت می شد و ۴۰۰ هزار تومانی هم برای کسانی است که می خواهند ارادت ویژه تری را ابراز نمایند. اما قیمت تاج گل از اینها هم بیشتر می شود برخی سفارش های تاج گل تا ۳ میلیون هم می رسد. اندازه تاج گل، گل ها بکاررفته و شکل تاج گل چیزهایی هستند که مستقیما در قیمت تاج گل تاثیر می گذارند. اما محل گل فروشی و شهرت آن و کیفیت کار آن نیز قیمتها را غیر قابل مقایسه ساخته است.

آینده تاج گل

در حال حاضر با افزایش قیمت تاج گل از یک سو و از سوی دیگر افزایش آگاهی مردم نسبت به موسسات خیریه، تاج گل های مصنوعی ارائه شده از سوی موسسات خیریه نیز در حال رشد هستند. این تاج گل ها که از نزدیک نیز نمی توان به راحتی تفاوت آنها را با تاج گل طبیعی تشخیص داد در حال حاضر به سرعت در حال رشد هستند.

تاج گل ختم و تاج گل ترحیم از گل فروشی
تاج گل

سفارش تاج گل

با افزایش استفاده از اینترنت سفارشات دیگر بسیار راحت شده است. گل فروشی های از طریق اینترنت سفارشات خود را دریافت می نمایند و برای مشتری در مساجد مختلف ارسال می نمایند. سفارشات تاج گل به صورت حضوری نیز انجام می شود.

PSD romantic collection - 7
تاج گل خیریه
راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =