خانه تاج گل دانستنی های گل آرایی مجالس سوگواری

دانستنی های گل آرایی مجالس سوگواری

گل آرایی مجالس سوگواری

معمولاً گلهایی که برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار میگیرند به رنگ سفید هستند. گلایل، داودی، شیپوری، زنبق و میخک سفید همگی مناسب می‌باشند. گل‌های سفید نشانه آرامش و صلح هستند و وقتی که انسان غمی دارد نیاز به آرامش دارد، لذا از چنین گل‌هایی برای مراسم سوگواری استفاده میکنند. از شمع سفید یا سیاه و روبان سیاه برای کامل کردن کار گلآرایی نیز استفاده میشود.

در مراسم سوگواری میتوانیم از گلهای شاخهای به عنوان دسته هم استفاده کنیم. مثلا ۴ شاخه گل شیپوری را با روبان سیاه بسته به صورت یک دسته گل تزیین می‌کنیم. البته اگر مراسم در جایی باشد که گلدان یا وسیله دیگری در اختیار نباشد بهتر است این شاخه ها را در سبدهای کوچک یا بصورت تاج گل طبیعی و یا تاج گل مصنوعی  تهیه کرد.

شماره تماس گل فروشی
۰۲۱-۸۸۹۶۹۸۳۵

۰۹۱۲-۴۱۸۸۱۱۲

۰۹۳۵-۹۳۸۱۳۱۸

باغ تالار سعادت
باغ تالار سعادت

همچنین پایهای که جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده میکنیم. این گل آرایی را به شکل بادبزنی درست میکنیم. برای شروع کار از گلهای داودی در وسط کار بکار می‌بریم و حالت بادبزن بودن گل آرایی را درست میکنیم. گلهای ایستاده را در وسط و گلهای کنار را با زاویه ۴۵ درجه بکار میبریم. باید طوری گل آرایی کنیم که کشیدگی کار مشخص باشد. فاصله بین گلها را با گردی و گلهای کوتاهتر و نیز برگ‌های شمشاد و بامبو پر میکنیم.

گل آرایی مجلس به همرا نمونه عکس

میتوان جا شمعیهای کوچک به شکل توپی درست کنیم و روی میزهای کوچکی که در منزل یا جاهایی که مراسم سوگواری برگزار است قرار دهیم.

در این گل آرایی میتوان فقط از گلهای گلایول استفاده کرد. البته گل‌های مریم و شب بو را می‌توان استفاده کرد. گل‌آرایی‌های بزرگ برای در ورودی مساجد و یا تالارهایی که مراسم سوگواری در آنجا برگزار می‌شود مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که همیشه بعد از انجام گل‌آرایی اسفنج را کاملا آب دهید، زیرا در این مرحله گل‌ها نیاز زیادی به آب دارند.

توجه داشته باشید که در این گل آرایی از شمعهای دودزا یا آتش‌گیر استفاده نکنید بلکه شمعهای بدون اشک و خوب بکار برید. هم‌چنین در این گلآرایی از شمع سفید و روبان سیاه در قسمت مرکزی کار استفاده کنید.

باغ تالار سعادت
باغ تالار سعادت
خدمات تشریفات مجالس
خدمات مختلفی در حوزه مجالس ختم مورد نیاز است، سفارش اعلامیه، رزرو مسجد، اتوبوس، تامین پذیرایی، تاج گل، تالار پذیرایی و …
ما در سایت راجعون جهت راحتی شما تمامی خدمات را در یک صفحه گرد آوری کرده ایم تا شما به راحتی بتوانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.
جهت دیدن خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات مورد نیاز در مجالس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =