خانه آگهی درگذشت جعفر والی بازیگر و کارگردان درگذشت
yadban pack

جعفر والی بازیگر و کارگردان درگذشت

۰
0
85

جعفر والی بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت

به گزارش «تابناک»؛ جعفر والی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون پس از طی یک دوره طولانی بیماری، هفته گذشته مجدداً به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری شده بود و امروز از دنیا رفت. والی که کلکسیونی از تئاترهای ماندگار را در کارنامه دارد، عمدتاً با نقش آفرینی در آثاری چون «گاو»، «تنگسیر»، «خاک» و «ناخدا خورشید» شناخته می شود.

این بازیگر پیشکسوت در سریال «آتش بدون دود» نیز حضور داشت اما شاید عمده مخاطبان، او را بازی در نقش رئیس نظمیه در سریال «هزاردستان» علی حاتمی به خاطر داشته باشند. آخرین کار به نمایش درآمده او سریال «معمای شاه» بود که از بازی در آن ابراز پشیمانی کرد.

 

جعفر والی در سال های پایانی عمرش دو بار به عنوان اموات معرفی شده و از ارائه خدمات به او به بهانه اینکه دیگر در قید حیات نیست جلوگیری شده بود که در نهایت با پیگیری مسئولان، مشخص شد هنوز در قید حیات است و مجدداً حداقل خدمات به او تعلق گرف؛ واقعه ای که نشان می دهد چه دورنمای غیرقابل اعتمادی برای اهالی فرهنگ این مملکت وجود دارد.

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

 

نخستین بار در سال ۱۳۹۱ و دوران وزارت حسینی بود که این اتفاق رخ داد و جعفر والی در آن زمان نوشت: «بنا به تشخیص محمدحسین نیرومند، مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر ارشاد در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینجانب جعفر والی از تاریخ ۹۱/۵/۱ به رحمت ایزدی پیوسته ام و از دریافت حق کرامت هنرمندان به مبلغ ماهی ۱۸۰ هزار تومان محروم شدم»

 

در نخستین روزهای آذرماه نیز اتفاق دیگری رخ داد و مشخص شد که ظاهراً خدمات درمانی این هنرمند نیز قطع شده؛ موضوعی که در ابتدا روابط عمومی صندوق خدمات درمانی سازمان بازنشستگی در ابتدا کوشید، رفع و رجوع کند و در نهایت با پیگیری های به عمل آمده، مراحل درمانی این هنرمند در واپسین روزهای عمرش متوقف نشد.

 

شاید بهترین پایان بخش این گزارش، سخنان جعفر والی باشد که در شهریورماه در مراسم تقدیرش گفته بود: «۶۵ سال پیش تئاتر را شروع کردم و خوشبختانه هنوز مرد تئاتر هستم. ما فراز و نشیب‌های زیادی دیدیم اما یک چیز را هیچ گاه فراموش نکردیم، آن هم مردم هستند. استقبال مردم در پایان نمایش و سؤال‌هایی که دارند، یک حرکت و یک گام فرهنگی است و ما خوشحال هستیم که چند قدم از این حرکت فرهنگی توسط نسل ما برداشته شده است. آنچه امروز داریم ان‌شاءالله روزی نامش هنر شود».

جعفر والی درگذشت
جعفر والی درگذشت

 

منبع

اطلاعات محل دفن جعفروالی : تهران – بهشت زهرا – قطعه هنرمندان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =