خانه ارائه دهندگان خدمات گروه مداحی نی و دف مراسم ترحیم و ختم در مساجد، تالارهای پذیرایی و بر سرمزار ( بهشت زهرا )

گروه مداحی نی و دف مراسم ترحیم و ختم در مساجد، تالارهای پذیرایی و بر سرمزار ( بهشت زهرا )

1 به عنوان خوانده شده
۳
4
15,092
گروه مداحی نی و دف

گروه مداحی نی و دف جهت برگزاری و اجرای مراسم ختم و ترحیم به همراه نمونه کار تصویری

اجرای مراسم ترحیم، یادبود، ولیمه، عروسی همایش‌ها با سازهای عرفانی نی و دف ، انتخاب گروه مناسب و حرفه ای و ویژه مراسم از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،گروه مداحی نی و دف ما با دارا بودن سابقه ای بالا در برگزاری و اجرای مراسم ختم یادبود و سایر مراسمات، خاطراتی به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان می آرود.

تلفن تماس جهت رزور گروه مداحی نی و دف مراسم ختم

جهت رزرو گروه مداحی با نی و دف ما شما می توانید با شماره های زیر تماس داشته باشید.

 09123029831 – 09190263076

شما می توانید در انتخاب اشعار مراسم ختم و نوع برگزاری مراسم ختم توسط گروه موسیقی ما با مدیر گروه هماهنگ نمایید و موارد مد نظر خود را اعلام کنید.

نمونه کارهای گروه موسیقی و اجرای مداحی نی  دف ختم ما را در ادامه می توانید مشاهده نماید. لازم به ذکر است که نمونه ها در حالت ضبط شده می باشد. و این نکته را در نظر بگیرید که در تالار پذیرایی به سیستم صوتی حرفه ای کیفیت صدا و نحوه اجرا متفاوت خواهد بود.

نمونه کار گروه شماره ۱مداحی با نی و دف و تنبور 

مداحی مادر فوق العاده زیبا و شنیدنی

مداحی با نی و دف و تنبور

نمونه کار گروه شماره ۲ گروه مداحی نی و دف مراسم ختم (رسوای زمانه)

نمونه کار گروه شماره ۳ مداحی نی و دف مراسم ختم (دکلمه)

نمونه کار گروه شماره ۴ مداحی نی و دف مراسم ختم

نمونه کار گروه شماره ۵ مداحی نی  مراسم ختم

نمونه تصاویر گروه مداحی با دف

گروه مداحی نی و دف مراسم ختم
گروه مداحی نی و دف مراسم ختم
گروه مداحی نی و دف مراسم ختم
گروه مداحی با نی و دف مراسم ختم
گروه مداحی نی و دف برگزاری مراسم ختم
گروه مداحی نی و دف برگزاری مراسم ختم

تلفن تماس جهت رزور مداح جهت مراسم ختم

جهت رزرو گروه مداحی با نی و دف ما شما می توانید با شماره های زیر تماس داشته باشید.

☎ 09123029831 – 09190263076

در سایت راجعون ما سعی کرده ایم تا مجموعه ای از بهترین گروه های نی و دف را جمع آوری نماییم تا بتوان خدمات متنوعی را به شما ارایه کرد.

گروه مداحی با نی و دف با سبک شعری سنتی فضای به یابد ماندنی برای شما و خاطره ای گرانقدر ایجاد می نماید. تمامی مداح های عرفانی گروه ما از صدای دلنشین و عالی برخوردار بوده و مسلط به مراحل مداحی در مجالس مختلف هستند.

در چه مکان هایی میتوانیم از گروه موسیقی بهره ببریم ؟

اجرای مراسم در منزل

اجرای مراسم در تالار و سالن های همایش

اجرای مراسم در بهشت زهرا (آیتم دف را نمیتوان اضافه کرد اما بقیه ساز ها موردی ندارد)

گروه مداحی ما شامل خواننده ، نی زن ، دف زن ، هنرمندان بنام با عود و تنبور بوده است.چنانچه هر ساز از گروه را به صورت جداگانه سفارش دهید و یا یک یا دو ساز را حذف کنید به طبع از هزینه کل گروه کاسته میشود و ما فقط سازی که شما سفارش دهید را به همرا هنرمندان مجرب برایتان آماده میکنیم.

مداحی با با تا و سه تار به شیوه عرفانی و اشعار و تصانیف دشتی با اشعاری در سوگ پدر ، مادر و … نیز پذیرفته میشود. گروه مداحی با نی و دف ما مجهز به سیستم صوتی می باشد . و اماده برگزار کردن مراسم در منزل مسجد تالار سر مزار برای مراسمات هفتم چهلم سالگرد در تمام نقاط ایران می باشد.

موسیقی و آهنگ های مناسب مجالس ختم

در اعصار گذشته مجالس ترحیم چون به صورت سنتی برگزار میگردید در ابتدای مجلس قاری قرآن آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت مینمود و مداح به اجرای برنامه با اشعار پند آموزاز شعرایی همچون پروین اعتصامی و وحشی بافقی و حضرت مولانا که در مزمت دنیا سروده اند وبعد از آن در مقام پدر یا مادر و اگر متوفی جوان بود برایشان اشعاری را میسرایند و در آخر مجلس با روضه اهل بیت و واقعه کربلا کارخود را به پایان میرساند و در آخر هم با گفتن تسلیت به خانواده معزا و تقدیر وتشکر از افرادی که درمجلس حاضر شده اند کار خود را به پایان میرساند و قاری با خواندن سوره الرحمن مجلس را به پایان میرساندد
اما امروزه روال مجالس ترحیم تغییر کرده و به سبک نواهای عرفانی همراه با موسیقی و حتی نواهای محلی سوزناک همراهی مینماید
امروزه خوانندگان موسیقی های سنتی و حتی پاپ کارهایی ارائه داده اند که جهت اینگونه مراسمات بسیار مورد توجه عامه مردم است در ذیل جهت دانلود مراسم ختم معرفی میگردد.

انواع اشعار خوانده شده در مراسم ختم عبارتند از :

هر آنچه که می بایست در رابطه با گروه های موسیقی نی و دف مراسم ختم بدانیم

موسیقی نی و دف : از اعصارقدیم نوحه و ذکر مصیبت بر اموات تازه گذشته مرسوم بوده است چنان که در اقوام مختلف اشکال متفاوتی وجود داشته است که با آواها و ردیف های خاصی همراه بوده است همچنین همراه با این آواها سازهای محلی مورداستفاده قرارمیگرفته  که سوز ونوای خاصی به کار میداده است این امر تا به امروز ادامه داشته تا الان که همراه با مداحی ها و نواهاسازهایی که حالات حزن واندوه دارند به کار برده میشود.

برای اجرای موسیقی نی و دف شاهد آثار زیادی در این عرصه هستیم آثاری چون چرا رفتی استاد همایون شجریان یا عجب رسمیه استاد نجفیان که حالت عرفانی دارد و بیشتر محبوب بوده و به کاربرده میشود. که فایل اصلی این اثر را در بالا ضمیمه این مقاله کردیم.

امروزه بیشترین سازهایی که در مجالس استفاده میشود نی بوده که جایگاه خاصی دارد زیرا بادارا بودن ویژگیهای حزن آلودش جلوه خاصی به مجلس میدهد. و همچنین می توان از دف که سازی عرفانی است و عود و کمانچه و دیوان جهت همراهی خواننده استفاده کرد و جلوه خاصی به خواننده و مجلس داد

همانطور که ذکر شد سازهایی که در مجالس ترحیم به کاربرده میشود جایگاه خاصی در موسیقی عرفانی دارد یکی از این سازها عود نام دارد این ساز جزء سازهای اصیل ایرانی می باشد که در اعصار گذشته درمناسبتهاو عزادارایها به کاربرده میشده است و نام دیگر آن بربت می باشد.

دیگر سازی که میتوان در مجالس استفاده کرد ساز دیوان (باغلاما) می باشداین ساز مربوط میشود به آذربایجان و بیشتر در این مناطق مورد استفاده قرارمیگیرد.

اجرای ترانه های خاطره انگیز با مداحان عرفانی 

همانطور که گفته شد در مجالس ترحیم که همراه با سازهای عرفانی برگزار میگردد معمولا ازاشعارخوانندگان سنتی وپاپ استفاده میشود از آن جمله میتوان به ترانه استاد همایون شجریان به نام “چرا رفتی “نام برد که بسیار شیوا ودلنشین میباشد و باحزن واندوه همراه است.

و دیگر ترانه هایی که میتوان استفاده کرد ترانه یاد ایام استاد محمدرضا شجریان میباشد که از بهترین آثار این بزرگ مرد موسیقی ایران میتوان نام برد و همینطور میتوان از آثاراستاد محمد رضا اصفهانی همچون مرو ای دوست یا عشق است وآتش وخون میتوان استفاده کرد که حالتی بسیار حزن آلود دارند

 • جادارد یادی کنیم از استاد مرحوم ایرج بسطامی با ترانه زیبا وماندگارش به نام من مانده ام تنها که بسیار اثری فاخر از آن بزرگوار به یادگار ماند و اکنون توسط خوانندگان ما اجرامیگردد بسیار شیوا ودلنشین است
 • دربعضی از مجالس بعد از اجراهایی که نام برده شد عده ای علاقه مندند در مجلس شان نام مبارک امیرالمونین برده شود که اول کار باذکر جانم علی جانم علی آغاز میشود و بعد ازدقایقی شعر معروف و  زیبای استاد شهریارعلی ای همای رحمت خوانده میشود

درچنین مجالسی در بین اجرا معمولا خواننده اشعاری درمزمت دنیا باسروده های پروین اعتصامی و وحشی بافقی اجرا میگردد.

حتی میتوان همراه با این اشعار سروده های ناب حضرت مولانا را هم خواند که جلوه عرفانی به مجلس میدهد، درکنار سازهایی که نام برده شد میتوان از سازهایی چون سه تار و تار هم استفاده کرد زیرا این سازها باداشتن سوزخاصی که دارند جلوه عرفانی ومعنوی را به مجلس ترحیم میدهند.

استفاده از سیستم صوتی مناسب

یکی از نکات مهم در اجرای برنامه های خوانندگی که بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از سیستم صوتی است زیرا نقش بسیار زیادی دربرگزاری برنامه دارد زیرا هرچقدر کیفیت سیستم صدا بالاتر باشد اجرای کار برای خواننده وگروه موسیقی راحت تراست امروزه با پیشرفت در زمینه سیستم های صوتی و صدابرداری کاررابسیار آسان تروبهتر کرده است این نوع سیستم ها با تنظیمات خاصی که دارند صدارا با نوع صدای خواننده یا ساز هماهنگ میکند.

گروه های خوانندگی معمولا از سیستم های صوتی حرفه ای استفاده میکنند این نوع سیستمها باکارایی بالایی که دارند کاررا برایشان نسبت به سیستمهای قدیمی راحت تر کرده است یک نوع از این نوع سیستمهای حرفه ای “دایناکورد”میباشد که بسیار کارایی دارد ومورد استفاده قرارمیگیرد.

۱٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف 

۲٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف

۳٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف

۴٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف

۵٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف

۶٫آهنگ ختم آواز نوای نی و دف
خدمات مورد نیاز در بهشت زهرا
در مراسم تدفین و یادبود در مراز شما ممکن است خدمات مختلفی را نیاز داشته باشید که این خدمات توسط افراد مختلفی ارائه می شوند. این خدمات شامل پذیرایی چای و نسکافه و آب معدنی، حلوا و خرما، تاج گل، گل آرایی و شمع آرایی، نیروی خدماتی، چادر و سایبان و صندلی، میز پذیرایی، اکو و مداح، مداحی با نی و دف، پک پذیرایی و …. است. ما در سایت راجعون سعی می کنیم جهت راحتی شما تمامی خدمات را به صورت تخصصی گرد آوری نماییم.
برای دیدن مجموعه خدمات مرتبط با بهشت زهرا به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات مورد نیاز در بهشت زهرا
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط راجعون ارائه خدمات ترحیم
بارگذاری بیشتر در ارائه دهندگان خدمات

۳ نظرات

 1. مداحی و نی و دف - دیدچه

  نوامبر 8, 2019 در 4:16 ب.ظ

  […] گروه مداحی نی و دف مراسم ختم – رزرو مداح عرفانی مجرب &… […]

  پاسخ

 2. سید مصطفی موسوی

  آگوست 31, 2019 در 11:05 ق.ظ

  سید مصطفی موسوی
  قاری ممتاز قرآن کریم
  جهت مراسم ختم ترحیم
  قرائت قرآن ابتدای همایش ها سمینارها و سایر مجالس
  آماده همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی
  ۰۹۳۶۸۸۶۲۳۷۵
  ۰۹۱۳۸۳۱۳۶۱۸

  پاسخ

 3. تشریفات مجالس ترحیم | ixport

  می 12, 2019 در 10:43 ق.ظ

  […] مداحی نی و دف (مداح , خطیب , قاری , واعظ , نی نوا) […]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − چهار =

همچنین ببینید

بنر تسلیت دیجیتال موسسه خیریه نیکان ماموت

بنر تسلیت دیجیتال موسسه خیریه نیکان ماموت مؤسسه خیریه نیکان ماموت به شماره ثبت ۲۶۳۹۴ یک سا…