خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون هزینه و نحوه آرایش رفتن به مجلس ختم – گریم سوگواری

هزینه و نحوه آرایش رفتن به مجلس ختم – گریم سوگواری

آرایش در یک مجلس ختم یا گریم سوگواری

هیچ آرایشگاهی رسما کار سوگواری نمی‌کند؛ اما گریم سوگواری همیشه مشتری خاص خودش را دارد. برای همین برخی آرایش گر ها در این راه خبره شده اند.

به گفته یکی از آنها با با چند تغییر جزئی می‌توان چهره آدم‌ها را از این‌رو به آن رو کرد. معمولا برای مجلس سوم، مدل موهای باز و کمی به هم ریخته و برای هفت و چهل موهای بسته پیشنهاد می‌شود چون قرار است در مجلس سوم، فرد آشفته‌تر به نظر برسد. تغییر رنگ پوست افراد سلیقه ای است.بعضی مردم تیره و ورشن دوست دارند .

برخی دلشان می خواهد رنگ پریده نشان دهند.با استفاده از سایه چشم، آنها را گرفته یا عصبی نشان می دهند.البته روی لب ها هم باید کار شود. با استفاده از مداد قهوه ای هاله ای کمرنگ در پشت و زیر چشمها کشیده می شود تا فرد حالت افسرده داشته باشد.رژلب هم باید همرنگ لب انتخاب شود فقط کمی به کبودی بزند.شانه زدن ابرو ها به سمت بالا با ژل ابروی بی رنگ هم توصیه می شود.البته برخی موارد روی مژه هم کار می کنند که بستگی به سلیقه دارد.مژه باید رو به بالا باشد تا خیسی را به وضوح نشان دهد.

غلظت گریم عزا هم با توجه به شدت و ضعف ناراحتی عزاداران و نوع برنامه‌ای که فرد قرار است در آن شرکت کند، فرق دارد.معمولا برای مراسم سوم که داغ صاحب عزا تازه‌تر است، گریم شدیدتری پیشنهاد می‌شود چون فرد باید آشفته‌‌تر به نظر برسد. اما در باقی موارد، فرد باید نوعی اندوه توام با خودداری در چهره‌اش باشد. گریم عزا گران است چون تقریبا به همان اندازه عروسی، برای گریم عزا هم وقت می‌گذارند و مواد مصرف می‌کنند. مشتریان هم البته از هزینه کردن برای این کار کم نمی‌گذارند؛ هر چه باشد عزادار واقعی جلوه کردن خرج دارد.از همین رو گفته می شود این گریم بین ۲۰۰هزار تومان تا ۸۰۰ ـ ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد .

منبع

 

۳ نظرات

 1. اتنا

  می 24, 2019 در 10:49 ب.ظ

  واقعا خدا شفا بده .دیوانه اید.

  پاسخ

 2. ساسان

  ژوئن 25, 2013 در 1:26 ب.ظ

  خاک توسرتون کنن.خداشافتون بده

  پاسخ

 3. بهزاد

  ژوئن 14, 2013 در 5:48 ق.ظ

  ممنون جالب بود
  تو سایت چیزای جالبی در رابطه با مراسم سوگواری و تشریفات مجالس پیدا میشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =