خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون انتقال فوت شدگان از ایران تسهیل شد

انتقال فوت شدگان از ایران تسهیل شد

انتقال فوت شدگان از ایران- انتقال جسد از ایران به خارج از کشور

مدیر گمرک امانات پستی از بهبود فرآیند تشریفات گمرکی انتقال جسد از ایران به سایر کشور ها خبر داد و گفت: برهمین اساس انتقال جسد از ایران به سایر کشورها تسهیل شده است.

نسرین طاهرزاده روز شنبه در گفت و گوبا ایرنا، افزود: با توجه به اینکه انتقال جسد از ایران مستلزم انجام تشریفات گمرکی بوده و شرایط خاصی برای انجام آن وجود دارد، صاحبان متوفیان با در دست داشتن مجوز پلیس اداره اقامت اتباع بیگانه و معرفینامه سفارت مربوطه ابتدا به سازمان پزشکی قانونی مراجعه می کردند و پس از دریافت معرفینامه جهت صدور پته خروج و اعزام نماینده قانونی به منظور پلمپ تابوت حاوی جسد به گمرک امانات پستی راهنمایی می شدند.
وی اظهار داشت: پس از پلمپ و تحویل جسد و اخذ بارنامه از شرکت هواپیمایی، تابوت حاوی جسد از مرز هوایی و از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)از کشور خارج می شد که پس از مطالعه و بررسی در خصوص فرآیند مزبور و عدم وحدت رویه در راه های زمینی و هوایی و با توجه به تاکید رییس کل گمرک مبنی بر حذف تشریفات زائد و تسهیل و ساده سازی تشریفات گمرکی و همچنین ایجاد وحدت رویه در انتقال اجساد به صورت زمینی و هوایی به سایر کشورها پیشنهاد اصلاح این فرآیند از طریق گمرک امانات پستی به مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره) ارایه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
طاهرزاده افزود: قرار است انتقال اجساد صرفا با صدور پته گمرکی و از گمرک امام خمینی صورت گیرد تا علاوه بر انجام کل فرآیند در یک گمرک، با توجه به تالمات روحی صاحبان متوفی، تشریفات در کوتاهترین زمان و با کمترین اسناد در هزینه صورت پذیرد، بدین ترتیب یکبار مراجعه به گمرک کافی است تا جسد به کشور مورد نظر انتقال یابد.
طاهرزاده تصریح کرد: موضوع تسهیل و ساده سازی فرآیند مزبور و اصلاح آن طی مکاتبه رسمی از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به ریاست پزشکی قانونی نیز منعکس شده است.
خدمات مورد نیاز در بهشت زهرا
در مراسم تدفین و یادبود در مزار شما ممکن است خدمات مختلفی را نیاز داشته باشید که این خدمات توسط افراد مختلفی ارائه می شوند. این خدمات شامل پذیرایی چای و نسکافه و آب معدنی، حلوا و خرما، تاج گل، گل آرایی و شمع آرایی، نیروی خدماتی، چادر و سایبان و صندلی، میز پذیرایی، اکو و مداح، مداحی با نی و دف، پک پذیرایی و …. است. ما در سایت راجعون سعی می کنیم جهت راحتی شما تمامی خدمات را به صورت تخصصی گرد آوری نماییم.
برای دیدن مجموعه خدمات مرتبط با بهشت زهرا به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات مورد نیاز در بهشت زهرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =