خانه آگهی درگذشت درگذشت آیت الله مجتبی تهرانی

درگذشت آیت الله مجتبی تهرانی

پیکر مطهر عالم بزرگوار آیت الله تهرانی در حرم حضرت عبدالعظیم آرام گرفت.

پیکر مطهر آیت الله تهرانی پس از قرائت تلقین توسط حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، پیکر آیت‌الله تهرانی در حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، کنار مادر و  جدش حاج آقا کلهر در رواق بالاسر حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع و تدفین آیت الله مجتبی تهرانی از ساعت ۸ صبح ۱۴ دی سال ۹۱ با حضور گسترده مردم در مدرسه عالی شهید مطهری آغاز شد، سپس با اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر وی ادامه یافت.

آیت‌‌الله‌‌ حاج‌‌آقا مجتبی تهرانی، که از مراجع عظام تقلید و از شاگردان مبرّز مکتب فقهی، اصولی، فلسفی، اخلاقی و عرفانی امام خمینی(ره) بودند در سن ۷۷ سالگی و با بیش از ۳۰ سال کرسی دروس اسلامی در حوزه‌ علمیه‌‌ تهران بامداد چهارشنبه ۱۳ دی ماه دار فانی را وداع گفت.

منبع: ww.tabnak.ir

مجتبی کَلهُر تهرانی (۱۳۱۶ در تهران- ۱۳ دی ۱۳۹۱ در تهران) استاد مشهور اخلاق و مرجع تقلید ایرانی و مدرس حوزه‌های علمیهٔ تهران (مانند مدرسه مروی)بود.

وی فرزند حاج میرزا عبدالعلی تهرانی است و مرتضی تهرانی و مهدی کلهر دو برادران اویند. مجتبی تهرانی اولین کسی بود که در تهران با وجود حساسیت حکومت پهلوی برای سید مصطفی خمینی مراسم ختم برگزار کرد. تهرانی حدود چهل سال در تهران به تدریس اخلاق و فقه مشغول بود و شاگردان فراوانی داشت.

وی در روز سه شنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۱ در سن ۷۵ سالگی درگذشت و سید علی خامنه‌ای بر پیکرش نماز خواند و همزمان با اربعین در حرم عبدالعظیم دفن شد. بدنبال درگذشت او، سیدعلی خامنه‌ای در پیام تسلیتی، وی را عالم ربانی خطاب کرد و درگذشت وی را ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران دانست. همچنین عده ای از علما و مراجع تقلید تقلید و جمعی از بزرگان لشکری و کشوری طی پیامهایی مرگ وی را تسلیت گفتند.

منبع: www.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =