آگهی درگذشت علیرضا خورشیدفر درگذشت

علیرضا خورشیدفر درگذشت

0
126

علیرضا خورشیدفر یکی از نوازندگان قدیمی و پیشکسوت ارکستر سمونیک تهران و مدرس هنرستان موسیقی پسران درگذشت.

 

به گزارش خبرآنلاین، او شب گذشته (۰۵ آذر ۱۳۹۳) بر اثر سکته قلبی چشم از جهان فرو بست. خورشیدفر یکی از نوازندگان حرفه‌ای کنترباس بود که از سال ۴۶ همکاری خود با ارکسترهای رادیو از جمله ارکستر گل‌ها را آغاز کرد. او دو سال بعد وارد ارکستر سمفونیک تهران شد و این همکاری را تا سال‌ها آخر عمر ادامه داد.

پیکر این هنرمند روز شنبه ۸ آذر از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع خواهد شد.

در پی درگذشت او پیروز ارجمند مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پیامی فقدان او را به جامعه هنری تسلیت گفت.

در پیام ارجمند آمده است: «پاییز امسال، خزان بسیاری از هنرمندان را به خود دید. کمتر از یک روز پس از آیین یادمان رهبر بی‌بدیل کُر ارکستر سمفونیک تهران «گورگن موسسیان» از غروب آفتاب عمر «علیرضا خورشیدفر» باخبر شدیم. بی‌تردید، این هنرمند یکی از برجسته‌ترین نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران و از ارزنده‌ترین پیشکسوتان عرصه‌ی موسیقی کلاسیک ایران بود. خبر درگذشت استاد «علیرضا خورشیدفر» که به‌حق پدر معنوی نوازندگان کلاسیک دوران ما بود؛ قلب همه ما را آزرده ساخت.

خورشیدفر نه‌تنها یک نوازنده‌ی توانا و خوش‌نام که الگوی واقعی یک هنرمند بود که هنر نه‌تنها در سرانگشتان وی بلکه در اخلاق و منش او ریشه داشت. سابقه‌ی ربع قرن همکاری با این هنرمند شایسته از وی در ذهنم خاطره‌ای از یک دوست متعهد ساخت که تبسم همیشگی، نیک اخلاقی و نیک اندیشی‌اش وی را در ذهنم جاودانه کرده‌است.

این مصیبت را به جامعه‌ی موسیقی ایران و خانواده‌ی گرامی این هنرمند نیک‌ سرشت تسلیت می‌گویم و برای روح بلند‌ش از خداوند مهربان طلب رحمت می‌کنم.»

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =