خانه آگهی درگذشت محمدرفیع ضیایی درگذشت

محمدرفیع ضیایی درگذشت

محمدرفیع ضیایی محقق و کارتونیست نیمه‌شب سوم تیر ماه به علت حمله قلبی در خانه‌اش درگذشت

لاله رفیع ضیایی دختر این هنرمند در گفت‌وگو با ایسنا گفت:با همکاری دوستان پدر، مراسم خاکسپاری او روز شنبه پنجم تیرماه از مقابل خانه هنرمندان به سمت بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

محمدرفیع ضیایی از پرکارترین کارتونیست‌ها در حوزه تئوری کارتون و کاریکاتور بود. او بیش از ۳۰ سال فعالیت مستمر مطبوعاتی داشت و علاوه بر آثار بی‌شماری که چاپ کرده،یک کارتونیست بسیار خوش قریحه بود.

محمدرفیع ضیایی
محمدرفیع ضیایی درگذشت

پیکر زنده یاد محمدرفیع ضیایی از محل خانه هنرمندان ایران به سمت اقامتگاه ابدی او تشییع شد.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مراسم تشییع پیکر زنده یاد محمد رفیع ضیایی شنبه ۵ تیر از محل خانه هنرمندان ایران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد. در این مراسم چهره هایی مانند کامبیز درمبخش، مجید ملانوروزی، بهمن عبدی، بزرگمهر حسین‌پور، اسماعیل عباسی، مسعود شجاعی طباطبایی، حبیب‌الله صادقی، علی درخشی، هادی حیدری، داود شهیدی و جمعی از دوستان و اعضای خانواده این هنرمند حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم هادی حیدری، کاریکاتوریست، به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت. پس از آن داوود شهیدی ضمن توصیف ضیایی به عنوان یک شخصیت بارز فرهنگی و هنرمندی خلاق، گفت: زنده یاد ضیایی کاریکاتوریستی با قدرت و محقق علمی در زمینه کاریکاتور بود. او با تاکیدی که بر دوسالانه‌ها و همایش‌ها داشت، با فعالیت طلبه‌وار خود در عرصه فرهنگ دست به بسترساز و زمینه‌سازی می زد. بسیاری فکر می‌کنند کاریکاتور صرفا لبخند بر لب می‌آورد، اما ضیایی بر جنبه‌های گوناگون کاریکاتور و طنز نوشتاری که گستره فکری و فلسفی وسیعی دارد، تأکید داشت. تأکید او بر این بود که باید زمینه ای علمی و فرهنگی وجود داشته باشد تا مجموعه هنرمندان با استعداد در این زمینه قرار بگیرند و از طریق آن، با تاریخ کاریکاتور ایران و جهان ارتباط علمی و دقیق برقرار کند. از این منظر، ما به او مدیون هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =