خانه آرامگاه و قبر فروش قبر و آرامگاه قیمت رسمی قبر در بهشت زهرا در سال ۹۷

قیمت رسمی قبر در بهشت زهرا در سال ۹۷

۰
9
1,843

قیمت قبر در بهشت زهرا و امامزاده های اطراف

قیمت قبر در بهشت زهرا : در حال حاضر بزرگترین آرامستان در شهر تهران در جنوب استان تهران واقع گردیده که بهشت زهرا نام دارد این مکان دارای سه فاز میباشد که هر کدام دارای ساختار خود میباشد.
سیاست مدیریت سازمان در چند سال اخیر بر این بوده است که بتواند نظارت دقیقی بر خرید و فروش قبر در بهشت زهرا بنماید فلهذا چند سالی است از واگذاری قبر بعنوان پیش فروش جلوگیری نموده است.

قیمت قبر در بهشت زهرا و امامزاده های اطراف
قیمت قبر در بهشت زهرا و امامزاده های اطراف

قیمت قبر در تهران در فاز ۱ بهشت زهرا

در فاز یک که شامل قطعات ۱ تا ۱۱۲ میباشد چون این قطعات قدیمی بوده و بیش از ۴۰ سال از دفن میگذرد طبق فتاوای مراجع تقلید میتوان در قبرهای قدیمی متوفی جدید دفن نمود به همین خاطر صاحبان اصلی که از نزدیکان دفن شده میباشند در صورت فوت در مزار شخص دفن میگردند در ازای ارائه سند قبر سه طبقه تحویل آنها داده خواهد شد که مبلغ ۹۰۰۰۰۰۰۰ ریال (به ازای هر طبقه ۳۰۰۰۰۰۰۰ریال ) سازمان بهشت زهرا دریافت مینماید اما قابل ذکراست که در بعضی از قطعات قبور خالی وجود دارد که هزینه آنها از ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ریال تا ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد.

قیمت قبر در تهران در فاز ۲ بهشت زهرا

فاز ۲ سازمان که شامل قطعات ۲۰۰ تا ۲۵۸ میباشد بدلیل آنکه زمان زیادی از آن نگذشته دارای قبور مختلفی از نوع یک تا سه طبقه میباشد که قیمتهای آن متفاوت میباشد که تقریبا به ازای هر قبر میانگین ۷۰۰۰۰۰۰۰ ریال میباشد.

قیمت قبر در تهران در فاز ۳ بهشت زهرا

فاز ۳ سازمان شامل قطعات ۳۰۰ تا ۳۲۱ میباشد که دارای قیمتهای متفاوت است در این فاز قطعات قدیمی تر مثل قطعه ۳۰۰ تا ۳۱۵ که تقریبا تکمیل میباشد که جهت رزرو در این فاز به ازای هر قبر ۳۵۰۰۰۰۰۰ ریال میباشد.

نحوه خرید و فروش قبر و آرامگاه از بهشت زهرا تهران

قیمت مزار در امام زاده های تهران در سال ۹۷

هزینه مزار در حرم حضرت عبدالعظیم

در مواردی عده ای علاقه مند هستند که در امامزاده های مجاور شهر تهران دفن گردند که این بستگی به مکان امامزاده دارد مثلا معروف ترین امامزاده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی میباشد که دارای دو مکان دارالرحمه که به ازای هر قبر۷۵۰۰۰۰۰۰۰ریال و صحن معروف باغ طوطی که قدیمی ترین صحن حرم میباشد هر مزار ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰ریال میباشد که تمامی قبور ۳ طبقه میباشد.

هزینه مزار در حرم مطهر امامزاده صالح در تجریش

اما یکی دیگر از اماکن مقدس در تهران حرم مطهر امامزاده صالح در تجریش میباشد که قیمت قبر در این مکان مقدس از مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال میباشد.

قیمت مزار در امام زاده های تهران در سال 97
قیمت مزار در امام زاده های تهران در سال ۹۷

هزینه قبر در تهران در قطعات ویژه و خاص بهشت زهرا

در سازمان بهشت زهرا قطعات ویژه ای به گروه های مختلف اختصاص دارد که با توجه به تایید نهاد مربوطه قبور بصورت رایگان در اختیار افراد قرار داده میشود از جمله میتوان به ایثارگران و جانبازان دوران جبهه اشاره کرد که در قطعات اختصاص داده شده دفن میگردند و دیگر افراد می توان به خانواده های شهدا نام برد و همچنین اهداکنندگان عضو که با تایید سازمان های مربوطه در قطعات مخصوص دفن میگردند همچنین هنرمندان و نام آوران هم بصورت رایگان در قطعات مربوطه دفن میگردد همچنین قطعات کودکان زیر ۶ ساله در سازمان که به نام فرشتگان معروف است کاملا رایگان میباشد
با نظر سازمان بهشت زهرا مدیرعامل سازمان میتواند تا ۵۰ درصد تخفیف به افراد ارائه نماید

هزینه قبر در تهران در قطعات ویژه و خاص بهشت زهرا
هزینه قبر در تهران در قطعات ویژه و خاص بهشت زهرا

قیمت قبر در امام زاده های خارج از تهران

اما شاید بعضی از افراد سازمان بهشت زهرا برایشان دور باشد و رفت وآمد برایشان سخت و دشوار باشد وشلوغی بهشت زهرا اذیتشان کند و بخواهند اوقات بیشتری را در کنار مزار عزیزان خود بگذرانند به این امر بعضی از افراد با توجه به وضعیت مالی خود قصد تهیه مزار در امامزاده های داخل و حتی اطراف تهران مینمایند
اما نکته مهم در مورد قبور در امامزاده های مختلف این است که قیمت قبور آنجا بستگی به نظریه هیئت امنای امامزاده میباشد.

معمولا امامزاده های متبرک دارای صحن ها و حیاطهای مشخص جهت خاکسپاری دارند امروزه در امامزاده ها بخاطر وجود امامزاده های واجب التعظیم مردم بیشتر اشتیاق برای تدفین دارند اما به خاطر گران بودن این اماکن و محدودیت مکان امان دسترسی برای همگان وجود ندارد به همین خاطر هزینه در این اماکن بسیار بالا میباشد و تمایل برای دفن در این اماکن بسیار کم است.

قیمت آرامگاه های خانوادگی در بهشت زهرا تهران

با وجود اینکه تنها آرامستان فعال در تهران بهشت زهرا میباشد با وجود اینکه سازمان بهشت زهرا روزانه ۱۷۰ تا ۲۰۰متوفی پذیرش میگردد که این امر تاثیر بسیاری در قیمتهای قبور در این مکان نداشته است اما در حال حاضر تنها آرامستان فعال شهر تهران سازمان بهشت زهرا میباشد این سازمان دارای آرامگاههای خانوادگی میباشد که قیمت هر آرامگاه بستگی به تعداد قبور داخل آنها دارد که هر قبر داخل آن از ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال میباشد.

قیمت آرامگاه های خانوادگی در بهشت زهرا تهران
قیمت آرامگاه های خانوادگی در بهشت زهرا تهران
بعضی اوقات در خبرها شنیده میشود که در سازمان بهشت زهرا قبوری با قیمتهای نجومی در حال داد و ستد میباشد که به گفته مدیر عامل سازمان بهشت زهرا کاملا تکذیب نمودند و طبق اعلام قبلی قیمت قبور تغییری ننموده است.
بعضی اوقات در خبرها شنیده میشود که در سازمان بهشت زهرا قبوری با قیمتهای نجومی در حال داد و ستد میباشد که به گفته مدیر عامل سازمان بهشت زهرا کاملا تکذیب نمودند و طبق اعلام قبلی قیمت قبور تغییری ننموده است.

نحوه خرید مزار از بهشت زهرا تهران

خرید قبر در بهشت زهرا به دوطریق انجام میگرد رزرو حضوری و یا در همان لحظه که متوفی در بهشت زهرا میباشد فرایند تهیه مزار انجام میگیرد.
افرادی که بستگان نزدیک در بهشت زهرا دفن شده دارند با ارائه سند مزار کار آماده سازی مزار جهت دفن انجام میگیرد اما جهت رزرو که طبق انجام مراحل اداری و با تایید مدیریت مجتمع عروجیان و پرداخت هزینه مورد نظر سند قبر مورد نظر تهیه و به بستگان نزدیک ارائه می گردد
باید در نظر داشت که فرآیند خرید قبر در بهشت زهرا کار پیچیده ای نیست و به سهولت میتوان تهیه نمود همان که طور گفته شد حضورا در محل مجتمع عروجیان و تعیین مزار مورد نظر و ثبت آن و واریز وجه مورد نظر با سند خوردن مزار به نام خریدار انجام میگیرد.

نحوه خرید مزار از امام زاده های تهران

امامزاده های اطراف شهر تهران هم فرآیند تهیه مزار در آنها به همین شکل میباشد که با حضور در دفتر هیئت امناء امامزاده و تعیین محل قبر و قیمت گذاری آن و پرداخت هزینه مزار و ثبت آن و تحویل سند آن به صاحب قبر انجام میگیرد.

در ساختار نظام سازمان بهشت زهرا همیشه بر این عقیده استوار است که بتواند باری از دوش مردم بردارد در این راستا همیشه سازمان بهشت زهرا در همکاری با خانواده های معزا نسبت به تامین مزار مورد نظر اقدام مینماید و بستگی به میزان و توان مالی خانواده متوفی اقدام به ارائه قبور در مناطق سه گانه سازمان مینماید.

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =