خانه ارائه دهندگان خدمات مراحل تدفین چیست ؟

مراحل تدفین چیست ؟

۰
0
349

برای دفن یک میت چه مراحلی را باید انجام داد؟

جهت انجام امور کفن و دفن یک متوفی در شهر تهران باید موارد ذیل انجام پذیرد :

  • ۱- تماس با پایانه آمبولانس های بهشت زهرا(س) جهت اعزام آمبولانس و حمل متوفی 
    88901226-9     و    51633200  و  51633202

  • 2- مراجعه بستگان درجه یک خانواده متوفی به همراه شناسنامه و کارت ملی به واحد اطلاعات پذیرشعروجیان جهت انجام امور اداری و اختصاص مباشر

  • ۳- همراهی مباشر در انجام کلیه امور متوفی  از قبیل تعیین قبور و خدمات، پرداخت صورتحساب، انجام امور تدفین و تکفین، اعزام آمبولانس به سر قطعه و … تا اتمام خاکسپاری
  • نکته :
  • – در صورتیکه جواز دفن متوفی صادر نشده باشد می بایستی بعد از مراجعه به اطلاعات پذیرش به دادپزشک مستقر در مجتمع عروجیان مراجعه کرد که در صورت طبیعی بودن علت فوت، جواز دفن صادر می شود در غیر اینصورت جهت بررسی بیشتر علت فوت، متوفی به پزشکی قانونی ارجاع می شود.
  • – در صورتیکه متوفی در بیمارستان فوت کرده باشد و یا متوفی در پزشکی قانونی باشد هماهنگی های لازم جهت اعزام آمبولانس توسط بیمارستان و یا پزشکی قانونی صورت می گیرد.
  • – در صورتیکه صاحبین متوفی بخواهند درگذشتگان خود را جهت دفن به شهرستان اعزام کنند واحد آمبولانس شهرستان مستقر در پذیرش،  امر فوق را انجام می دهند.
  • – پاسخگویی مناسب به مراجعین داغدار و خدمات رسانی به خانواده های محترم  از اصلی ترین وظایف”مباشر” است. مباشر برای ارتباط موثر با شما شهروند محترم و پیگیری دقیق کارتان تا پایان مسیر اداری به همکاری شما نیاز دارد.
مراحل تدفین موفی در بهشت زهرا

تذکر :

** کلیه هزینه های مربوط به خدمات کفن و دفن شامل؛ آمبولانس جهت حمل جنازه تا سردخانه، تطهیر، خاکسپاری، آمبولانس جهت حمل تا قطعه، خواندن نماز میت، پاگیری قبور و نصب سنگ سیاه طبق تعرفه های مصوب مراجع قانونی از طریق فیش بانکی دریافت می گردد. خواهشمندیم از پرداخت وجه به متکدیان و سودجویان در طول زمان حضور در سازمان بهشت زهرا(س) اکیداً خودداری کنید. 

** سودجویان و متکدیان تحت هر عنوان از قبیل قرآن خوان، ریختن آب روی قبر، نظافت ، سنگ فروشی ، عرضه گل و گیاه و گلاب ، دعا برای اموات و رفتگان هیچ ارتباطی با سازمان بهشت زهرا(س) ندارند و هرگونه پرداختی در این موارد باعث کمک به سودجویان و ازدیاد آنها می گردد.همچنین رزرو کنید.

خدمات و پذیرایی در بهشت زهرا توسط موسسه به سوی دوست

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =