خانه ارائه دهندگان خدمات ۱۵ پیام مناسب برای ارسال جهت اطلاع از درگذشت و دعوت به مراسم

۱۵ پیام مناسب برای ارسال جهت اطلاع از درگذشت و دعوت به مراسم

نمونه پیام مناسب برای اطلاع رسانی درگذشت شخصی

هنگامی که عزیزی را از دست می دهید می بایست به فامیل، آشنایان و همکارن و … این موضوع را به نوعی اطلاع رسانی کنید. انتخاب متن مناسب برای ارسال پیام در این موارد بسیار سخت است. اینکه شما صاحب عذا هستید یا یکی از آشنایان در ارسال پیام بسیار تاثیر گذار است از این رو می بایست پیامی مناسب را برای این منظور انتخاب کنید. نمونه از پیامهای مناسب برای اطلاع رسانی عبارتند از:

در برخی پیام ها با معرفی نام و مشخصات فرد فوت شده علت درگذشت ایشان را گفته و در نهایت نیز زمان برگزاری مراسم تشییع را اعلام می کنند

  1. پیام …

…..  فرزند …. بعد از گذشت مدت طولانی بیماری کلیوی به دیار باقی شتافت روحش شاد و خداوند جنت فردوس نصیبش کند احتمالا امروز بعد از ظهر ۱۳۹۱/۶/۴ او را تشیع می کنند

 

 

برخی از پیام ها صرفا اطلاع رسانی است و هدف اعلام خبر است قاعدتا زمانبندی های آتی را در پیام های بعدی اعلام می کنند این نوع پیام در مواردی کاربردی است ک هنوز زمانهای تشییع و مکان مشخص نیست ولیکن با توجه به محدودیت زمانی می بایست این موارد اطلاع رسانی گردد.

  1. پیام …

لا حول ولا قوه إلا بالله إنا لله وإنا إلیه راجعون
الله یغفر له ویرحمه ویصبر اهله .. لا إله إلا الله .. رب العرش العظیم
جوان ناکام ….. که چند وقتی است بر اثر سانحه رانندگی در بیمارستان .. بستری بود دیشب (چهارشنبه شب …. )دار فانی را وداع گفت. روحش شاد

 

در مورادی که شخص متوفی به واسطه رابطه نسبی با شخص دیگیری شناخته می شود در پیام اعلام خبر درگذشت به این ارتبط نیز با شخص مورد نظر اشاره می شود تا از این طریق بسیاری به واسطه شخص مورد نظر مطلع و می توانند در مراسم شرکت نمایند.

  1. پیام …

لا حول ولا قوه إلا بالله إنا لله وإنا إلیه راجعون
الله یغفر له ویرحمه ویصبر اهله .. لا إله إلا الله .. رب العرش العظیم
اقای …..  برادر بزرگ آقای …. سه شنبه شب …. درگذشت
روحش شاد

 

در برخی از پیام ها سعی می شود تا با مشارکت شخصی خارج از رابطه فامیلی اطلاع رسانی پیام درگذشت انجام شود در این گونه پیامها فرستند پیام ضمن عرض تسلیت به خانواده صاحب عذا درگذشت ایشان را اعلام کرده و اطلاع رسانی می نماید.

  1. پیام …

همه از اوییم و به سوی او باز خواهیم گشت.
با تالم و تاثر شدید، درگذشت مرحوم ….. فرزند …. را خدمت خانواده محترم ایشان و همه خویشاوندان و دوستان و نزدیکان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از درگاه باری تعالی رحمت و مغرفت برای آن مرحوم و صبر و تحمل برای خانواده ایشان مسالت دارم.

 

 

در برخی از پیام های درگذشت و خبر فوت سعی می شود تا سوابق کاری و یا شهرت فرد قبلی ذکر شود تا از این طریق بسیاری از مخاطبان ضمن ارج نهادن به جایگاه ایشان در مراسم مرتبط شرکت نمایند. این نوع پیام ها عموما توسط افراد پیرامونی صاحبان عذاارسال می شود.

  1. پیام …

مروز مورخ ۱۶/۰۱/۱۳۹۰ جناب آقای …
اولین …. از سال ۱۳۳۹ بمدت ۹ سال سمت …. را بر عهده داشتن دار فانی را وداع گفتن و امروز عصر مراسم تشییع جنازه ایشان از … برگزار می شود.
از همه دوستان خواهشمند است در این مراسم شرکت نمایند

 

هنگامی که بخواهیم خبر درگذشت یکی از بستگان یک همکار را اعلام نماییم از این نوع پیام استفاده می کنیم که در آن ضمن معرفی فرد درگذشته و نسبتشان با همکار، اطلاع مرتبط با مراسم تشییع و یادبود را اطلاع رسانی می کنیم در این موراد رایج است که در انتهای پیام نیز تسلیت و همدردی با این همکار گرامی توسط فرستند انجام می شود.

  1. پیام …

با نهایت تأسف و تأثر در گذشت مرحوم شادروان جناب آقای … پدر همکارمان … ریاست محترم ا… را به اطلاع می رساند.

به همین مناسبت مجلس ختمی در روز چهارشنبه مورخ ۱۸/۴/۹۳ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ در مسجد … واقع در … برگزار می گردد.

 

برخی از پیامهای بسیار مختصر است. و با ذکر تنها نام طرف اطلاع رسانی می گردد. این نوع اطلاع رسانی برای درگذشتگانی مناسب است که کاملا شناخته شده بوده و همگان ایشان و زمینه کاری و ارتباطی ایشان را کاملا می شناسند.

  1. پیام ..

… بعد از ظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =