خانه آگهی درگذشت جمشید مشایخی درگذشت

جمشید مشایخی درگذشت

جمشید مشایخی،  بازیگر توانمند در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت

معاون استان‌های سازمان صدا و سیما در پیامی درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفت.

 متن پیام تسلیت علی دارابی، معاون استان‌های سازمان صدا و سیما بدین شرح است:

«مرحوم جمشید مشایخی، چهره ماندگار هنر و فرهنگ این مرز و بوم و بازیگری توانمند در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون بود؛ هنرمندی صاحب‌نام و صاحب سبک که فقدان او موجب اندوه و تأثر برای همه ماست.

برآمدن از عهده نقش‌های تأثیرگذار و متفاوت، ویژگی بارز او بود و در عین حال، حضورش در عرصه‌های گوناگون فعالیت‌های اجتماعی، انسانی وارسته و نیک‌کردار از مرحوم مشایخی در اذهان عمومی ایرانیان بر جای گذاشته است و بدین سان، مهر و محبت او در قلب یکایک مردم کشورمان جای گرفته و همگان از او به نیکی یاد می‌کنند.

ضایعه درگذشت این ستاره درخشنده آسمان فرهنگ و هنر ایران زمین را به همه مردم ایران خاصه خانواده محترم ایشان و همه هنرورزان و هنردوستان ایرانی تسلیت می‌گویم.»

درگذشت جمشید مشایخی
درگذشت جمشید مشایخی

جمشید مشایخی شب گذشته سه شنبه ۱۳ فروردین بر اثر عارضه بیماری در بیمارستان “عرفان” درگذشت.

جمشید مشایخی متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ بود و سال ۱۳۳۶ به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد. مشایخی فعالیت حرفه‌ای را از سال ۱۳۴۹ به‌طور رسمی شروع کرد. او طی این مدت در حدود دویست فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرد و با بیشتر کارگردان‌های شناخته شده نسل‌های مختلف سینما و تئاتر ایران همکاری کرد و جوایز بسیاری را به دست آورد.

فیلم‌ها و سریال‌هایی همچون “قیصر”، “هزاردستان”، “گاو”، “کمال‌الملک”، “گل‌های داودی”، “شازده احتجاب” و “روز واقعه” از جمله آثار ماندگار مشایخی است.

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =