خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون چگونه محلی مناسب برای مراسم ختم پیدا کنیم?

چگونه محلی مناسب برای مراسم ختم پیدا کنیم?

۰
0
252

چگونه محل برگزاری مراسم ختم پیدا کنیم?

محل برگزاری مراسم ختم : شاید آخرین لحظات عمر یکی از عزیزانتان باشد و شما باید سریعاً یک محلی برای مراسم ختم پیدا کنید. یا شاید ممکن است تصمیم بگیرید یک محل ختم برای خودتان برای آینده انتخاب کنید، چراکه در آن هنگام خانواده‌تان در شرایط سخت و طاقت‌فرسا مشغول عزاداری خواهند بود و شما با این کار شرایط را برایشان آسان‌تر خواهید کرد.
اگر قبلاً تجربه برگزار کردن مراسم ختم در محل خاصی را داشته‌اید، فکر نکنید که آنجا به‌طور خودکار بهترین انتخاب شما است. بدون مقایسه کردن هزینه‌ها و خدمات، امکان نظر دادن در مورد معقول بودن هزینه وجود نخواهد داشت، و در این صورت شما نسل در نسل هزینه خود را تلف خواهید کرد.
شما می‌توانید از این راهنمای گام‌به‌گام برای یافتن بهترین محل ختم برای مراسم خودتان و خانواده‎تان استفاده کنید. با یادگیری نحوه انتخاب عاقلانه، شما قادر به ذخیره کردن صدها یا حتی هزاران دلار خواهید بود و احساس رضایت شخصی‌تان با این کار افزایش پیدا خواهد کرد.

با خانواده‌تان مشورت کنید و یک بودجه خاصی برای این کار در نظر بگیرید

آیا تابه‌حال شما و خانواده‎تان یک بودجه خاصی در نظر گرفته‌اید، و روی مقدار بودجه‌ای تصمیم گرفته‌اید که برایتان مقرون‌به‌صرفه باشد به‌طوری‌که هم مایل و هم قادر به هزینه کردن بدون سختی کشیدن باشید؟

خرید برای یک مراسم ختم همانند هر خریدی مهم است. شما باید قبل از شروع کردن به خرید بدانید که چه چیزی را باید برای برگزاری مراسم ترحیم تهیه کنید.

(حداقل یک فهرست خرید برای خود تهیه کنید) اشتباهی که همه در خرید مراسم ختم انجام می‌دهند را شما انجام ندهید. ابتدا باید هزینه محل مراسم ختم را بپذیرید سپس زحمت پرداخت هزینه‌ها را متقبل شوید. از خانواده‌تان در این باره سؤال بپرسید. اینکه آیا آن‌ها انتخاب خاصی برای نوع برگزاری مراسم نهایی دارند؟

اگر در حال برنامه‌ریزی برای عزیزی هستید، آیا او دستورالعمل‌های نوشته‌شده‌ای را از خود به‌جا گذاشته است یا نه؟ آیا مقدمات یک محل مشخص برای مراسم ختم از قبل و شاید هم از چند سال قبل آماده شده است یا نه؟ از وجود هر نوشته‌ای که می‌تواند قبل از دست به عمل شدنتان در فرایند تصمیم‌گیری‌تان کمک کند، اطمینان حاصل نمایید.

در مورد حقوق مراسم ختم خود آگاهی داشته باشید .

شما باید به‌عنوان قدم بعدی حقوق خود را به‌عنوان یک مشتری مراسم ختم بررسی کنید.

  • اطلاعات مربوط به قیمت را از طریق تماس تلفنی دریافت نمایید.
  • هنگام بازدید یک پیش فاکتور از لیست قیمت‌های جزءبه‌جزء دریافت نمایید.
  • فقط کالاها و خدماتی را خریداری کنید که به آن‌ها نیاز دارید.
  • گزینه با عطر و روغن تدهین کردن متوفی را انتخاب نکنید.
  • مراسم تشییع‌جنازه در محل را با یک تابوت خریداری‌شده بدون متحمل شدن هزینه‌های اضافی برگزار کنید.
  • بعدازاینکه تصمیم گرفتید چه چیزی می‌خواهید یک فهرستی از آن تهیه کنید اما این کار باید قبل از مرحله پرداخت انجام بدهید.
  • اولویت‌هایتان را بسنجید.
  • از خودتان بپرسید: یک محل مناسب از نظر من و خانواده‌ام چیست؟ ترجیح می‌دهید محل مراسم خاک‌سپاری در آرامگاه های خانوادگی باشد؟ در فاز ۱ و یا فاز ۲ بهشت زهرا و یا در امام زاده های واقع در تهران؟ آیا قیمت برایتان یک اصل ضروری است؟ وضعیت بودجه شما چگونه است؟ اگر شما و خانواده‌تان قبلاً از خدمات یک شرکت اجرای مراسم تشییع استفاده می‌کردید، چقدر از عملکردشان راضی بودید؟ آیا شما الزامات مذهبی یا فرهنگی خاصی دارید؟ آیا می‌خواهید از مراسمتان فیلم‌برداری شود و حسابی دیده شوید؟ آیا نیاز به یک پارکینگ بزرگ با فنّاوری پیشرفته صفحه‌نمایش ویدئویی و یا امکاناتی برای معلولان دارید؟ و یا اینکه سادگی اولویت اول شماست؟ اگر هر دو قیمت و موقعیت برایتان مهم هستند، به یاد داشته باشید برای اکثر محل‌های مراسم تشییع باید ۲۰ تا ۳۰ مایل مسافت را طی کنید تا بدون هیچ هزینه اضافی به جایی که متوفی در آنجاست برسید. اگر محل برگزاری مراسم تشییع فضایی برای جمع شدن خانواده نباشد، چرا یک محل نزدیک به خانه‎تان را انتخاب نمی‌کنید؟ کدام‌یک بهتر است؟ ذخیره کردن ۱۰۰۰ دلار و یا مدت‌زمان ۱۵ دقیقه رانندگی؟

یک فهرستی تهیه کنید و قیمت‌ها را مقایسه کنید

اگر نمی‌توانید یک فهرست قیمت پیدا کنید، به‌طور آنلاین و یا از طریق تلفنی فهرست‌های قیمت محل برگزاری مراسم ختم .

با پنج یا شش جا تماس بگیرید و قیمت‌هایشان را برای مقدماتتان جویا شوید، حتی در مورد قیمت‌های تابوت هم می‌توانید سؤال بپرسید. اگر مسئول یک مراسم ختم به نظر برسد که با شما حس تعاون و همکاری ندارد او را از فهرستتان خط بزنید.

طوری برنامه‌ریزی کنید که هزینه‌ها با بودجه موردنظرتان هم‌خوانی داشته باشد. اگر هم‌خوانی ندارد، باید به دنبال مقدمات مقرون‌به‌صرفه تری باشید، به جاهایی که قیمت‌های پایین‌تری دارند نگاه کنید و یا هزینه‌های اضافی که شامل تدهین و بازدید است را حذف کنید.

  • انتخاب‌های خود را محدود کنید

با در نظر گرفتن اولویت‌هایتان تحقیق بیشتری انجام دهید. به وب‌سایت‌های محل‌های مراسم تشییع نیز سربزنید. از خانواده، دوستان، همکارانتان در مورد تجربیاتشان در مورد هرکدام از انتخاب‌هایتان سؤال کنید. شما همچنین می‌توانید از وب‌سایت‌های بازدید مشتریان آنلاین نیز استفاده کنید و یا از اتحادی صنفی محلی خود در مورد شکایت‌هایی که از هر خدماتی شده بپرسید (تا آن‌ها را انتخاب نکنید). سپس تمرکزتان را روی توجه به دو یا سه گزینه امیدوارکننده بگذارید.

از چندین محل برگزاری مراسم ختم دیدن کنید.

اگر برایتان مقدور باشد حتی‌الامکان قرار ملاقاتی برای بازدید از محل مراسم تشییع بگذارید. یک فهرست از سؤالات را انتخاب کنید و یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده را انتخاب که در مورد تصمیم‌های عاقلانه منطقی‎تر از شما باشد. از محل مراسم تشییع یک لیست قیمت کلی بخواهید و از مسئول مربوطه بخواهید تا آن را با شما مرور کند.

در مورد سیاست‌های پرداخت آن‌ها بپرسید و یا با کارکنانشان ملاقاتی داشته باشید. آیا از امکاناتشان خوشتان می‌آید؟ آیا مسئول مراسم تشییع مؤثر و قابل‌اعتماد به نظر می‌رسد و به سؤالات شما با اشتیاق پاسخ می‌دهد؟ آیا او در قبال نیازهای مذهبی و یا ارزش‌های فرهنگی شما احساس مسئولیت می‎کند یا نه؟ هیچ‌گاه یک مسئول مراسم تشییع را انتخاب نکنید مگر اینکه کاملاً با مسئول و محل آنجا کاملاً راحت باشید.

مظنه را پیدا کنید

در هر محل مراسم تشییع، راجع به مقدمات انتخابی خود بحث کنید و از آن‌ها فهرستی از جزئیات مشخص‌شده بخواهید. آن‌ها کالاها و خدماتی که شما انتخاب کرده‌اید، قیمت هر بخش، و قیمت کلی را برایتان لیست خواهند کرد. تا وقتی‌که مطمئن نشدید چیزی را امضاء نکنید. نسخه کپی هر فهرستی را به خانه ببرید و با دقت آن‌ها را بررسی کنید و سپس آن‌ها را با خانواده‌تان مقایسه کرده و در مورد آن‌ها صحبت کنید.

تصمیم بگیرید

هنگامی‌که به‌طور کامل اطلاعاتتان را از چیدن محل برگزاری مراسم ختم تخمین زدید، موردی که بیشتر از همه‌پسند کردید را انتخاب کنید. اگر مراسم ختم حتمی است، با محل مراسم تشییع تماس بگیرید تا اقدامات را آغاز کنند. در این مرحله، شما می‌توانید فرم از قبل تعیین‌شده محل مراسم تشییع را پر کرده و یا در صورت نیاز پیش پرداختی برایشان پرداخت کنید. اما به یاد داشته باشید، هیچ‌گاه قراردادی را که بیشتر از توان پرداختی شما و یا خانواده‌تان است را امضاء نکنید. اگر مراسم تشییع خودتان را آماده می‌کنید، برای هزینه کردن زیاد وسوسه نشوید. بسیاری از ایالت‌ها ضعف‌هایی در قبال محافظت از هزینه‌های پرداختی مشتریان رادارند که در این صورت پول شما می‌تواند درخطر باشد.

خواسته‌های خود را مکتوب کنید.

اگر قصد دارید پیش از نیاز به مراسم خاک‌سپاری برنامه‌ریزی ‌کنید، مطمئن شوید که تصمیماتتان را با عزیزانتان در میان می‌گذارید. دستورالعمل‌های خاص خود و انتخاب محل مراسم تشییع را بنویسید. نسخه‌های کپی دستورالعمل‌هایتان را به اعضای خانواده و یا دوستان نزدیک، وکیل و یا یک مشاور روحانی بدهید. نوشته‌های خود را فقط در وصیت‌نامه خود و یا در یک جعبه امنی قرار ندهید که خانواده‌تان نتوانند آن را پیدا کنند و آن را بخوانند و یا پیدا کردنش آن‌قدر دیر شود که بعد از تمام شدن مراسم ختمتان باشد.

خدمات تشریفات مجالس
خدمات مختلفی در حوزه مجالس ختم مورد نیاز است، سفارش اعلامیه، رزرو مسجد، اتوبوس، تامین پذیرایی، تاج گل، تالار پذیرایی و …
ما در سایت راجعون جهت راحتی شما تمامی خدمات را در یک صفحه گرد آوری کرده ایم تا شما به راحتی بتوانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.
جهت دیدن خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نه =