خانه اطلاعات علمی مطالب گوناگون پردرآمدترین چهره‌های مشهور دنیا که از قبرستان سر‌برآوردند

rajeoon

پردرآمدترین چهره‌های مشهور دنیا که از قبرستان سر‌برآوردند

۰
0

درآمدهایی از دیار باقی!

چندی پیش یک خواننده توانست با درآمد ۱۲۵ میلیون دلاری در بازه ژوئن ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳ میلادی به عنوان پردرآمدترین چهره مشهور زنده دنیا درصدر فهرست ۱۰۰ نفره «فوربس» قرار بگیرد. بی‌شک چنین درآمدی برای ستاره‌ای که هنوز نفس می‌کشد عدد موردقبولی است. اما همکار همین خواننده یعنی «مایکل جکسون» ـ که مرگ پرسروصدایی هم داشت ـ به راحتی ستاره زنده را با درآمدی بالغ بر ۱۶۰ میلیون دلار پشت سر می‌گذارد.

چنین درآمدی ناشی از فروش آلبوم‌های «جکسون»، پخش رادیویی آلبوم‌هایش، فروش یادگاری‌های او و مواردی از این دست بوده است. به هرحال این سومین بار است که در پنج سال گذشته، پردرآمدترین چهره مشهور دنیا از قبرستان سر‌برمی‌آورد! این مطلب «فوربس» شما را با ستاره‌هایی آشنا می‌کند که اگرچه سال‌ها از مرگ‌ آنها گذشته اما هنوز پردرآمد هستند.

 

مایکل جکسون
میزان درآمد: ۱۶۰ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی
علت مرگ او مصرف بیش از حد موادمخدر یا خودکشی ذکر شده است. به هرحال پنج سال بعد از مرگ وی، هنوز آلبوم‌های او به فروش می‌روند و آهنگ‌هایش از رادیوها پخش می‌شوند و این یعنی کسب درآمد برای بازماندگان «جکسون». البته نسبت به سال گذشته که او باز هم درصدر قرار داشت امسال درآمدش کاهش یافته است.

الویس پریسلی
میزان درآمد: ۵۵ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۱۶ آگوست ۱۹۷۷ میلادی
این خواننده و بازیگر براثر حمله قلبی و در ۴۲ سالگی درگذشت. او از سال ۱۹۵۶ میلادی با اجرای ۴۵ ترانه که از هرکدام از آنها بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت و با بازی در ۳۳ فیلم سینمایی و حضور در برنامه‌های تلویزیونی و کنسرت‌ها، موفقیت اقتصادی رکوردشکنی را کسب کرد. که ظاهرا مرگ او چنین موفقیتی را از بین نبرده است.

چارلز‌ام شولتز
میزان درآمد: ۳۷ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۱۲ فوریه ۲۰۰۰ میلادی
«چارلز‌ام شولتز» که در ۷۷ سالگی و براثر سرطان روده بزرگ درگذشت کارتونیست است. او با تولید و انتشار داستان‌های مصورش موفق شد ده‌ها میلیون خواننده را در ۷۵ کشور و ۲۱ زبان مختلف جذب آثار خود کند. شخصیت‌هایی که او خلق کرده است در بیش از ۱۸۰۰ داستان مصور حضور داشته‌اند. آخرین داستان مصور او ساعاتی پس از مرگش منتشر شد.


الیزابت تیلور

میزان درآمد: ۲۵ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۲۳ مارس ۲۰۱۱ میلادی
«الیزابت تیلور» بازیگر مشهور در ۷۹ سالگی و براثر نارسایی قلبی درگذشت. ثروت او تا سال گذشته به بیش از ۱۸۵ میلیون دلار رسیده و این به دلیل فروش بخشی از جواهرات و یادگاری‌های اوست. علاوه بر این «تیلور» در سال ۲۰۱۲ میلادی فقط در آمریکا از عطرش «White Diamonds» بالغ بر ۳۵ میلیون دلار درآمد نصیب بازماندگانش کرد.

باب مارلی
میزان درآمد: ۱۸ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۱۱ می‌۱۹۸۱ میلادی
«باب مارلی» در ۳۶ سالگی و براثر سرطان درگذشت. او یکی از معروفترین چهره‌های معاصر جامائیکا، خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده گیتار بود. بیشتر آهنگ‌های او مضمون اجتماعی دارند. در سال ۱۹۷۷ بود که مشخص شد «مارلی» به نوعی سرطان پوست بدخیم مبتلا شده است. هشت ماه تلاش برای مداوای او نتیجه‌ای نداشت.

مرلین مونرو
میزان درآمد: ۱۵ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۵ آگوست ۱۹۶۲ میلادی
از هرکسی درمورد ستاره‌های درگذشته‌ای بپرسید که در دنیای کسب و کار بعد از مرگ‌شان نیز فعال هستند حتما نامی از «مرلین مونرو» به زبان می‌آورند. از نام او به تازگی در یک تبلیغ تلویزیونی استفاده شد. علاوه بر این اخیرا نوعی لباس زنانه با نام «مونرو» تولید شده که حسابی هم پرطرفدار است. وی در ۳۶ سالگی و براثر مصرف بیش از حد موادمخدر درگذشت.

جان لنون
میزان درآمد: ۱۲ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۸ دسامبر ۱۹۸۰ میلادی
یکی از معروف‌ترین چهره‌های دنیای موسیقی راک و یکی از اعضای موسس گروه «بیتلز» . در روز هشتم دسامبر سال ۱۹۸۰، وی که با همسرش به آپارتمان خود برمی‌گشت به دست یکی از طرفداران سابقش به نام «مارک دیوید چپمن» به ضرب چهار گلوله کشته شد. چپمن پس از دستگیری گفت برای اینکه مشهور شود، تصمیم به قتل جان لنون گرفته است!

آلبرت اینشتین
میزان درآمد: ۱۰ میلیون دلار
تاریخ فوت: ۱۸ آوریل ۱۹۵۵ میلادی
تنها دانشمندی است که در فهرست چهره‌های مشهور و پردرآمد درگذشته حضور دارد. کمپانی Montblanc به تازگی خودکاری با مارک «اینشتین» به صورت محدود تولید کرده که ۳ هزار دلار به فروش می‌رسد. علاوه بر این به زودی وسایل علمی و تبلت‌هایی تولید خواهند شد که حق استفاده از نام این دانشمند بزرگ را خریداری کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =