خانه ارائه دهندگان خدمات انجام خدمات مجالس ترحیم در مساجد

انجام خدمات مجالس ترحیم در مساجد

۰
0
647

خدمات مجالس ترحیم در مساجد : انجام کلیه امور مورد نیاز جهت برگزاری مراسم ختم در مساجد

یکی از ارکان مهم مربوط به اموات برگزاری خدمات مجالس ترحیم میباشد از دیر باز مجالس مربوط به اموات شامل خاکسپاری شام غریبان و سوم وهفتم و چهلم و نهایتا یکمین سال اموات میباشد اما نکته حائز اهمیت در مورد برپایی این مراسمات میباشد.
که این امر باید به نحو احسن و با بهترین کیفیت برگزار گردد

مسجد 72 تن در ضلع غرب میدان آزادی
مسجد ۷۲ تن در ضلع غرب میدان آزادی

مسجد مناسب مجلس ترحیم

از ارکان مهم خدمات مجالس ترحیم انتخاب مساجدشاخص و مناسب میباشد که بستگی به ظرفیت و تعداد افراد و آشنایان بازماندگان دارد که همیشه در شهرهای بزرگ در مساجد (شبستان) و مصلای شهر برگزار میگردید که امروزه با گسترش شهرها مساجد دارای سالن های همایش مبله هستند و بعضی از مساجد در داخل شبستان صندلی چیده میشود و دارای تزیینات مناسب جهت مجلس ترحیم اعم از سیستم صوتی حرفه ای و حتی ویدئو پرژکتور برای پخش مراسم در قسمت بانوان میباشد.از امکانات دیگر مساجد داشتن آسانسور و حتی پله برقی برای دسترسی به سالن های ترحیم میباشند مساجد دارای مبله از مساجد شاخص شهر بوده که شناخته شده هستند و حتی مساجد تازه ساخته شده براساس آنها ساخته میگردد که همگی دارای این مزیت ها هستند

واعظ ومداح

دیگر کاری که باید برای مجلس ترحیم انجام داد دعوت از مداح و واعظ مجرب میباشد که بتواند مجلس را بنحو احسن اجرا نماید مداحی که جهت مجلس ترحیم در مساجد می آیند معمولا با سبک و سیاق قدیمی و بصورت سنتی به اجرای مرثیه سرایی میپردازد و همچنین اجرا با سیستم صوتی حرفه ای که کار را برای واعظ ومداح آسان بنماید اما در بعضی از مجالس همراه با خواننده گروه نوازندگی نی و سازهای دیگر انجام میگردد که حال و هوای مجلس را حزن آلودتر مینماید این گروهها بیشتر در سالنهای همایش به اجرای برنامه میپردازند که شان و منزلت مسجد حفظ گردد.

حلوا و خرما

و دیگر فرآیند مهم خدمات مجالس ترحیم میتوان به تهیه حلوا و خرما که بستگی به انتخاب صاحبان عزا تهیه میگردد.حلوا و خرما در مجلس ترحیم بسیار مهم وضروری میباشد که انواع مختلف دارد که میتوان حلوا را با طعمهای متفاوت و در اشکال گوناگون بصورت تخته ای یا بروی تارت و با تزیین مختلف اعم از مغز پسته یا پودر نارگیل انجام داد و همچنین خرما را میتوان با مغز گردو و حتی مغزیجات تزیین های مختلف تهیه کرد.

پک میوه

دیگر فرایند انجام امور مربوط به خدمات مجالس ترحیم پذیرایی از مهمان با میوه و شیرینی میباشد که ذائقه ای عوض بنمایند اما چون میوه را نمیتوان بصورت باز پخش کرد امروزه در پک میوه پذیرایی که از قبل تهیه گردیده که در ظروف طلقی ویا در کارتونهای کوچک می باشد درون آن چند نوع میوه که میتوان از میوه های فصل استفاده کرد و از میوه هایی چون موز و سیب و خیار هم استفاده نمود و آبمیوه در طعمهای مختلف هم قرارداده میشود برای پذیرایی آماده میگردد که تنوع آن برحسب سلایق متفاوت میباشد.
اما دیگر فرایند پذیرایی نوشیدنی هایی است که معمولا برای مهمانان آماده میشود که بستگی به فصول سال میباشد که در تابستان شربت های مختلف اعم از شربت آبلیمو یا شربتهای مختلف و در زمستان چای و نسکافه میباشد که همراه با چای نبات استفاده میگردد.
اما نکته مهمی که در خدمات مجالس باید گفت درمورد نحوه پذیرایی از مدعوین است که این امر باید توسط نیروی خدمات افرادی باتجربه انجام گردد که افرادی هستد دوره دیده و با لباس فرم متحدالشکل آقا و بانو به انجام این فرآیند میپردازند

 

راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

تاج گل سبد گل

از دیگر موارد مهم خدمات مجالس ترحیم میتوان به تهیه تاج گل طبیعی و سبد گل برای تزیین مجلس اشاره کرد زیرا گل از نظر روانشناسی در آرامش افراد مصیبت دیده بسیار تاثیر گذار است و معمولا بصورت تاج گل طبیعی و سبد گل میباشد که زمینه اصلی همه آنها گل سفید و استفاده از گلهای لیلوم آنتوریوم استفاده میگردد.

گل آرایی وشمع آرایی 

در مجالس ترحیم که در مسجد برگزار میگردد معمولا تزییناتی هم انجام داده میشود که با انواع گل که بیشتر گل های سفید گلایول میباشد و شمع که درون شمعدونیهاای مخصوص گذاشته میشود انجام میگیرد که همراه با ترمه و رحل و قرآن میباشد و عکس متوفی هم در آن قرار داده میشود که جلوه زیبایی به مجلس میدهد و حالتی حزن آلود دارد.

تاج گل خیریه

اما امروزه در مراسمات ترحیم از تاج گل خیریه که توسط انجمنهای خیریه ارائه میگردد و عواید اجاره آن صرف امور خیریه میگردد استفاده میشود این نوع تاج گلها در انواع متنوع و اندازه های مختلف بصورت مصنوعی ساخته میگردد و در مساجد مورد استفاده قرار میگیرد
اما یکی دیگر از امور مربوط به خدمات مجالس ترحیم چاپ کارت ترحیم (تشکر) از مهمانان میباشد که در آخر مجلس به مهمانان برسم یادبود اهدا میگردد.

 

سایت آگهی راجعون ارائه خدمات ترحیم
سایت آگهی راجعون ارائه خدمات ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =