نماز شب اول قبر

۷۸
222
45,670

نماز شب اول قبر و نماز وحشت

مستحب است برای نماز شب اول قبر دو رکعت نماز وحشت برای میّت بخوانند، در دو رکعت اول سوره ی حمد و آیه الکرسی، و رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره ی قدر بخواند، و بعد از سلام نماز بگوید: «اللهم صل علی محمد وآل محمد و ابعث ثوابها الی قبر فلان » و به جای این کلمه اسم میّت را بگوید.
برادر وخواهر! نماز وحشت هدیه ای است از شما به کسی که از دنیا رفته است، این نماز را برای آشنایان بخوانید تا دیگرا ن هم برای شما بخوانند.[۲]

امام صادق ـ علیه السّلام ـ هر شب برای فرزندش و در هر روز برای پدر و مادر خود دو رکعت نماز می گزارد، در رکعت اول سوره ی قدر و در رکعت دوم سوره ی کوثر می خواندند.[۱]

نماز شب اول قبر (نماز وحشت)

و سید بن طاوس از حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ روایت کرده که فرمود: نمی گذرد بر میّت ساعتی سخت تر از شب اول قبر، پس رحم نمایید مردگان خود را به صدقه، و اگر نیافتی چیزی که صدقه بدهی، پس یکی از شما دو رکعت نماز بخواند و در رکعت اول حمد یک مرتبه و سوره ی توحید دو مرتبه، و در رکعت دوم حمد یک مرتبه و سوره ی تکاثر ده مرتبه، و سلام دهد و بگوید: « اللهم صل علی محمد و آل محمد و ابعث ثوابها الی قبر ذلک المیت فلان بن فلان ». پس حق تعالی می فرستد همان ساعت هزار ملک به سوی قبر آن میت با هر ملکی جامه ای و حلّه ای ، و تنگی قبر او را وسعت دهد تا روز نفع صور عطا کند به نماز کننده به عدد آنچه آفتاب بر آن طلوع می کند حسنات، و بالا برده می شود برای او چهل درجه.[۳]

زمان خواندن نماز شب اول قبر 

«نماز لیله الدفن» را در هر موقع از شب اوّل قبر مى توان بجا آورد، ولى مناسبت تر است در اوّل شب، بعد از نماز عشا باشد و اگر دفن میّت به علّتى تأخیر بیفتد، باید نماز شب اول قبر را تا شب اوّل دفن او تأخیر اندازد.

[۱] . مفاتیح الجنان، ص ۳۹۶٫
[۲] . کافی، ج ۳، ص ۲۸۵٫
[۳] . سفینه البحار، ج ۲، ص ۴۷٫

نماز شب اول قبر
نماز شب اول قبر

پرسش و پاسخ درباره خواندن نماز شب اول قبر :

پرسش : نماز وحشت را می توان به جماعت خواند؟

پاسخ: نمی شود.
پرسش : یک شخص می تواند چند نماز وحشت را برای یک میت بخواند؟

پاسخ: نمی تواند.
پرسش : کیفیت نماز وحشت (نماز شب اول قبر) ؟

پاسخ: دو رکعت است در رکعت اول بعد از حمد آیت الکرسی را تا « هم فیها خالدون » بنابر احتیاط واجب بخواند و در رکعت دوم بعد از حمد ده بار سوره قدر را بخواند و پس از اتمام نماز بگوید : « اللهم صل على محمد وآل محمد وابعث ثوابها إلى قبر فلان (به جای فلان نام شخص را بگوید) » .
و کیفتی دیگر برای نماز است که مختص به اولی شب فوت است (اگرچه دفن نشده باشد) و آن این است که : در رکعت اول بعد از حمد دو بار سوره توحید بخواند و در رکعت دوم بعد از حمد ده بار سوره تکاثر را بخواند و پس از اتمام نماز همان دعای ذکر شده را بگوید.
پرسش : چرا در شب اول قبر، باید دو رکعت نماز وحشت برای میت بخوانیم؟
پاسخ : نام صحیح نماز وحشت نماز لیله الدفن می‌باشد و جزء مستحبّات مؤکّد در آداب دفن میت است که روایات فراوانی در توصیه به‌آن وارد شده است. مرحله انتقال آدمی از عالم ماده به عالم برزخ، همانند انتقال او از عالم رحِم به عالم دنیا،‌با دردها و رنج‌های فراوان همراه است، بخشی از این دردها به دلیل آنست که او به دنیایی وارد می‌شود که قبلاً کوچکترین آشنایی با آن نداشته است،‌ قوانین حاکم بر آن عالم با قوانین حاکم بر عالم دنیا کاملاً متفاوت است، ‌علاوه بر این او در مسیر انتقالش از عالم دنیا به عالم برزخ مراحلی را از پشت سر گذاشته است که شاید حتی تصوّر دشواری و وحشت‌آفرینی آن برای ما غیرممکن باشد.
امام علی ـ علیه السلام ـ  در توصیف احوال ایشان می‌گوید: اگر شما بنگرید آنچه را که مردگان دیده‌اند، فریاد ناله سر خواهید داد و به لابه و زاری روی خواهید آورد و امر خداوند را اطاعت خواهید نمود، اما آنچه که ایشان دیدند از شما پنهان است و به زودی این پرده کنار خواهد رفت و شما نیز خواهید دید.
در کلام نورانی دیگر می‌گوید: «فغیر موصوفٍ ما نزل بهم،‌ اجتمعت علیه سکره الموت و حسرت الفوت» آنچه بر ایشان نازل شده توصیف شدنی نیست، سکرات مرگ و حسرت از دست دادن آنچه در دنیا داشتند بر ایشان جمع گردیده است.
از امام زین‌العابدین ـ علیه السلام ـ  نیز نقل است که: سه ساعت از سخت‌ترین لحظه‌های زندگی انسان است، ساعتی که در آن فرشته مرگ را می‌بیند و ساعتی که از قبرش بیرون می‌شود و ساعتی که در مقابل خداوند برای حساب حاضر می‌شود.
اگر این روایات را در کنار صدها روایت دیگر که در بیان احوال برزخیان و شداید که بر ایشان وارد می‌شود بگذاریم به عمق وحشت ایشان پی می‌بریم.
نماز وحشت یا نماز لیله الدّفن راهی است برای کاستن از این وحشت فراگیر و از مجاری رحمت خداوند است بر بنده‌ای که گرفتار آن سختی‌ها است. رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمودند که نماز هدیه شب اول قبر چنان در سرنوشت میّت و نمازگذار تأثیرگذار است که بعد از اداء نماز و هدیه ثواب آن برای میت، خداوند هزار ملک را به سوی قبر میت می‌فرستد که با هر کدام یک جامه زیبا است و در قبر او گشایش داده می‌شود و از تنگنا تا روز قیامت نجات پیدا می‌کند و برای نمازگزار نیز به اندازه آنچه که خورشید بر آن تابیده است حسنات داده می‌شود و چهل درجه بالا می‌رود.
تذکر این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که عالم برزخ بر خلاف عالم آخرت که در آن رابطه انسان با دنیا کاملاً قطع می‌گردد، با عالم دنیا رابطه دارد و لذا حسنات و سیئات جاریه انسان بعد از مرگش نیز در سرنوشتش تأثیر می‌‌گذارد. به همین دلیل است که به گذاشتن باقیات الصالحات توصیه می‌شود و نیز توصیه شده است که وارث میت بعد از ایشان او را فراموش نکنند و تا می‌توانند به نیابت و به نیّت او حسنات و کارهای نیک انجام دهند. و اگر نبود این رابطه میان عالم برزخ و عالم دنیا، بدون شک نماز وحشت نیز وجهی نداشت.
راجعون بزرگ ترین و مجرب ترین سایت تخصصی ارائه دهندگان خدمات ترحیم
درگذشت عزیزان، شرایط ویژه ای را ایجاد می نماید. ناگهانی بودن، ناآشنایی، شرایط روحی ناگوار و لزوم تداراکات سریع از ویژگیهای قالب این رخداد است. وب سایت راجعون سعی دارد تا با گرد آوری خدمات و اطلاعات مورد نیاز شما، حامی و همراه شما باشد.
جهت آشنایی با مجموعه خدمات مورد نیاز می توانید به بخش زیر مراجعه نمایید.

خدمات ترحیم

۷۸ دیدگاه ها

 1. احمد

  تیر ۹, ۱۳۹۳ در ۱:۰۹ ب.ظ

  سلام
  همانا منجی عالم بشریت ظهور کرد!؟
  سید احمد الحسن ع یمانی موعود، وصی و فرستاده ای از طرف امام مهدی محمد بن الحسن ع برای شیعیان، و برای اهل سنت : همان مهدی که در آخر الزمان به دنیا می آید . برای مسیحیان : فرستاده ای از طرف عیسی مسیح ع . و برای یهودیان : فرستاده ای از طرف حضرت ایلیاء ع (الیاس) است . و در کتاب‌ های آسمانی تورات و انجیل و قرآن و وصیت رسول الله ص و روایات اهل بیت ع و روایات اهل سنت ، امر و اسم و صفات و مشخصات امام احمد الحسن ع دقیق ذکر شده است . سید احمد الحسن ع از اهل هر کتابی به کتابشان اعلم تر است و با هزاران رویای صادقه از پیامبران و اوصیا و معجزه های فراوان تایید شده است .

  منتظر شما هستیم

  پاسخ دادن

 2. مرادی

  شهریور ۳۱, ۱۳۹۳ در ۷:۲۴ ب.ظ

  با سلام و احترام مطالب عالی بود خدا حفظتان کند دست گلتان دردنکند.با تشکر

  پاسخ دادن

  • عادل امراهی

   اسفند ۸, ۱۳۹۷ در ۹:۱۳ ق.ظ

   با سلام احترامات خیلی عالی

   پاسخ دادن

 3. مرادی

  شهریور ۳۱, ۱۳۹۳ در ۷:۲۶ ب.ظ

  با سلام و احترام امشب خیال داشتم برای بنده خدایی نمازبخوانم انشاالله مورد قبول واقع شود و خداوند از سر تقصیرات تمامی ابنا بشر بگذرد انشاالله در ضمن مطالب عالی بود خدا حفظتان کند دست گلتان دردنکند.با تشکر

  پاسخ دادن

 4. نگین چراغی

  آبان ۲۵, ۱۳۹۳ در ۶:۱۲ ب.ظ

  این دو تا نماز چه فرقی داره؟

  پاسخ دادن

  • راجعون

   آذر ۲۳, ۱۳۹۳ در ۲:۵۵ ب.ظ

   باسلام
   این دو نماز فرقی با هم ندارد
   و در اکثر موارد به جای هم استفاده می شوند.

   پاسخ دادن

 5. مصطفي

  دی ۷, ۱۳۹۳ در ۱:۰۰ ب.ظ

  با تشکر از مطالب مفیدتون. اجرکم عنداله

  پاسخ دادن

 6. محمود

  دی ۱۹, ۱۳۹۳ در ۹:۲۳ ب.ظ

  من امشب شب اول قبر مادربزرگمم بود که این نماز را برایش خواندم دستتان درد نکند خدا قبول کند

  پاسخ دادن

 7. بانو

  دی ۲۲, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۰ ب.ظ

  اگر دفن میت به تاخیر بی افتد آیا نماز هم موردی ندارد شب اول دفن شدن خوانده شود یا باید حتما شب اول وفات خوانده شود؟؟

  پاسخ دادن

 8. بانو

  دی ۲۲, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۶ ب.ظ

  سلام
  اگر به هر دلیلی فن متوفی با تاخیر بیوفته باید نماز وحشت رو شب اول فوت خوند یا شب اول قبر؟
  شما گفتید شب اول قبر اما بعضی دیگه گفتن شب اول فوت.
  اگه میشه زودتر جواب بدین تا برا یه بنده خدایی نماز بخونم.

  پاسخ دادن

 9. احمدي

  دی ۲۴, ۱۳۹۳ در ۲:۰۲ ب.ظ

  سلام
  ببخشید خانمها در زمان پریودی می توانند نماز وحشت بخوانند؟

  پاسخ دادن

 10. ali

  بهمن ۱, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۴ ب.ظ

  با تشکر از مطالب مفیدتون. اجرکم عنداله

  پاسخ دادن

 11. ویدا عمرانی

  بهمن ۱۴, ۱۳۹۳ در ۵:۳۱ ب.ظ

  با سلام ممنون من امشب نیاز داشتم واسه همسایه‌امون انشاالله برا منم خونده بشه

  پاسخ دادن

 12. پیمان

  اسفند ۸, ۱۳۹۳ در ۳:۳۳ ب.ظ

  متشکرم التماس دعا

  پاسخ دادن

 13. Masi

  اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در ۷:۴۰ ق.ظ

  سلام. هرکی واسه هر مرده ای، حالا چه اقوام ونزدیک باشه چه کسی که حتی نمیشناسین، هرکسی واسه ۴٠مرده نماز وحشت بخونه، ثوابش واسه خودشم میره و باعث میشه وقتی ادم خودشم فوت شد همه اون ثوابا برگرده به خودش. امیدوارم همه با اعمال خوب و پاک بی هیچ گناهی در محضر پروردگار اماده باشیم.

  پاسخ دادن

 14. حمید

  اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ در ۷:۱۷ ب.ظ

  امشب برای مرحوم شوهر عمه ام خوندم و از مطالب سایت استفاده کردم
  خداوند ما را هم بیامرزد.

  پاسخ دادن

 15. حمید

  اسفند ۲۹, ۱۳۹۳ در ۳:۲۳ ب.ظ

  ممنونم امشب برا همسایمون باید بخونم واقعا از ته دل دعا میکنم برا منم بخونن

  پاسخ دادن

 16. وحید

  فروردین ۲, ۱۳۹۴ در ۶:۴۳ ب.ظ

  الهی ما را تا نبخشیدی ازدنیا نبر،الهم صل علی محمد و آل محمد…

  پاسخ دادن

 17. سمیرا

  فروردین ۲۴, ۱۳۹۴ در ۷:۰۴ ب.ظ

  سلام ممنونم از مطالبتون منم امشب برا یکی از فامیلامون میخونم

  پاسخ دادن

 18. مسلم

  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ در ۳:۳۶ ب.ظ

  ممنون از راهنماییتان .خدا رحمت کند حاج علی دشتی پدر دوستم مجید وهمه در گذشتگان را جمیعا

  پاسخ دادن

 19. لیلا

  اردیبهشت ۷, ۱۳۹۴ در ۳:۳۷ ب.ظ

  سلام ممنون از راهنماییتون من امشب میخوام برا پسر دایی مادرم بخونم بنده خدا با مریضی نا معلوم از دنیا رفت خدا یا همه ی رفتگان را بیامرز 

  پاسخ دادن

 20. فروش خودرو

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴ در ۶:۴۳ ق.ظ

  با سلام و سپاس بسیار عالی بود موفق باشید

  پاسخ دادن

 21. بانو

  اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۴ در ۳:۵۷ ب.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون..هم کلاسی ابتداییم فوت شد توی سن ۱۷سالگی…امیدوارم خدا بیامرزدش

  پاسخ دادن

 22. رضا

  خرداد ۲۳, ۱۳۹۴ در ۶:۰۱ ب.ظ

  امشب ، شب اول قبر یک پیر زن مومنه و دوست داشتنی بود . ان شاء الله ثواب این نمازی که به واسطه مطالب شما برایش خواندم ، علاوه بر خودش به روح اموات نویسنده این مطلب و بانیان این سایت برسه. اجر شما با آقا امام زمان. خدا قوت.

  پاسخ دادن

 23. zahra

  مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در ۴:۳۷ ب.ظ

  این نمازو امشب واس مامان دوستم میخونم انشالا خدا بیامرزش و به تک دخترش صبر زیاد بده 

  پاسخ دادن

 24. سحر

  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در ۸:۳۰ ب.ظ

  منم امشب واسه سید علی طباطبایی خوندم…باورم نمیشه ک نیست.کاش همش دروغ بود…خدا بهش بهشت بده! کاش منم میرفتم.اول مرتضی…حالا هم علی…خدا ب خانوادش صبر بده

  پاسخ دادن

 25. مهدی

  شهریور ۳۰, ۱۳۹۴ در ۹:۴۹ ب.ظ

  ممنون از پست خوبتون دوست منم تو ۲۱سالگی تصادف کرد و فوت کرد امشبم سخت ترین شب عمرشه برای شادی روح همه ی عزیزان از دست رفته یه صلوات انشالله بی بی دو عالم شفاعتمون بکنه
  اللهم صل علی محمد و آل محمد

  پاسخ دادن

 26. محسن

  مهر ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۵ ب.ظ

  برای شادی هادی نوروزی نماز بخونید خدایش بیامرزدش

  پاسخ دادن

 27. ک.ر

  مهر ۱۸, ۱۳۹۴ در ۵:۲۲ ب.ظ

  من امشب واسه زن دایی پدرم میخونم بچه نداشتن من میخوام اینکارو واسش انجام بدم

  پاسخ دادن

 28. حسین

  مهر ۳۰, ۱۳۹۴ در ۷:۱۱ ب.ظ

  سلام برای یکی از اقوامم که امروز فوت کرد و دفن شده خوندم
  متشکر و التماس دعا از  همه عزیزان در این شبهای عزیز تاسوعا و عاشورا

  پاسخ دادن

 29. نگار

  آبان ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۹ ق.ظ

  سلام ببخشید یه سوال برام پیش اومده اینکه
  آیا باید در این نماز قبل از خواندن آیت الکرسی بسم الله الرحمن الرحیم گفته بشه یا نه ؟ لطفا جواب بدین ممنون میشم . البته من تا بحال هر چی نماز وحشت خوندم  همه با بسم الله بوده 

  پاسخ دادن

 30. ميترا

  آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در ۹:۴۰ ب.ظ

  سلام ممنون از اطلاعاتی که دادین 
  من امشب برای دایی عزیزم میخونم ، روح همه ی رفتگان شاد 

  پاسخ دادن

 31. قاسم

  آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۸ ب.ظ

  اللهم صل علی محمد و آل محمد خیلی عالی بود متعالی شین

  پاسخ دادن

 32. شهر من دهلران

  دی ۵, ۱۳۹۴ در ۶:۲۰ ب.ظ

  سلام.من امشب برای خواهر دوستم میخونم که همراه بچه های دوقلوش تو تصادف پرواز کردن سمت خدا….روحت شاد زینب جان
  با حضرت زهرا محشور شی..گلای کوچولو مامانو تا بهشت بدرقه کنین…دستشو بزارین تو دستای حضرت زهرا.اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

  پاسخ دادن

 33. کمال

  دی ۹, ۱۳۹۴ در ۲:۱۲ ب.ظ

  ممنون از سایت خوبتون. انشاالله هرچی از خدا میخوایین بهتون بده ()آمین.
  من  امشب میخوام برا بزرگ ایلمون که  امروز صبح رحمت خدارفت نماز وحشت بخونم.

  پاسخ دادن

 34. محمد

  دی ۲۴, ۱۳۹۴ در ۳:۳۹ ب.ظ

  دوستان عزیز سلام من امشب مادر همسرم به رحمت خدا رفت منم امشب براش نماز وحشت میخونم انشالله دستگیره اخرتمون بشه

  پاسخ دادن

 35. صوفی

  دی ۲۹, ۱۳۹۴ در ۳:۳۱ ب.ظ

  امشب میخام برای دایی مامانم که به گردنمون حق داشت نماز بخونم خدا رحمتش کنه :'( :'( :'( :'( :'( :'(

  پاسخ دادن

 36. لیدا

  بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ در ۲:۵۱ ب.ظ

  سلام به همه،اولین بار است به این صفحه اومدم،خیلی آدم معتقدی نیستم.ولی تجربه خوبی از نماز وحشت دارم،هر وقت عرصه زندگی تنگ بود،هر وقت حس کردین خیلی ناراحتین،نماز وحشت به نیت خودتون بخونین،اون قسمت آخر که باید اسم میت برده شود ،اسم خودتون رو بگین…..چنان آرامشی میده که نگو….فکر می کنم بخاطر اینه که باورمون میشه رفتنی هستیم ،و معنای توکل و ایمان به معاد را تقویت می کنه،حتما امتحان کن….

  پاسخ دادن

 37. userstar

  بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ در ۳:۲۵ ب.ظ

  سلام
  نماز رو حتما باید شب اول قبر خوند یا شب اول فوت؟؟

  پاسخ دادن

 38. Maryam

  بهمن ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۴ ق.ظ

   عالی بود امشب برای مامان زنداییم میخونم

  پاسخ دادن

 39. Maryam

  بهمن ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۴ ق.ظ

   عالی بود امشب برای مامان زنداییم میخونم

  پاسخ دادن

 40. راحله

  بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۰۶ ب.ظ

  سلام .من میخام امشب برای مادر شوهر ابجیم ک زن بسبار زحمت کش و دلسوزی و خوبی بود نماز شب اول قبر بخونم.روح تمامی مردگان بخصوص ایشان شاد.ممنونم از سایت خوبتون .

  پاسخ دادن

 41. ابوذر

  بهمن ۱۸, ۱۳۹۴ در ۴:۲۱ ب.ظ

  تشکر از مطالبی که تو سایت گذاشتین
   انشاالله خداوند متعال از سرتقصیرات هممون بگذره
  اللهی امین

  پاسخ دادن

 42. الهه۹۴

  بهمن ۲۹, ۱۳۹۴ در ۴:۱۳ ب.ظ

  چرا به سوالات جواب داده نشد  دیشب دوست عزیزم مصطفی جان به علت بیماری سرطان فوت کرده هنوز دفنش نکردن من نمازش بخونم یا صبر کنم دفنش کنن لطفا جواب بدین….

  پاسخ دادن

 43. الهه۹۴

  بهمن ۲۹, ۱۳۹۴ در ۴:۴۰ ب.ظ

  سلام لطفا به سوالها جواب بدید دوستم مصطفی جان دیشب برا ثر بیماری سرطان فوت کرد هنوز دفنش نکردن من میتونم براش نماز وحشت بخونم یا باید صبر کنم دفنش کنن بعد دو نماز بخونم موفق باشید

  پاسخ دادن

  • راجعون

   بهمن ۳۰, ۱۳۹۴ در ۵:۰۶ ب.ظ

   اگر بخواهند میت را به شهر دورى ببرند یا به جهت دیگر دفن او تأخیر بیفتد، باید نماز وحشت را تا شب اول قبر او تأخیر بیندازند.

   پاسخ دادن

 44. بنده خدا

  اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در ۳:۱۳ ب.ظ

  با سلام.منم امشب برای شوهر خاله مهربونم که صبح به خاک سپردیمش نماز وحشت خوندم.مثل پدر بود برام.خیلی درد کجید و اشب راحت میخوابه.خدایا همه اسیران خاک رو بیامرز.

  پاسخ دادن

 45. آزیتا

  اسفند ۲۷, ۱۳۹۴ در ۵:۳۵ ب.ظ

  برای زن عموی مامانم خوندم. خدا همه رفتگان رو مورد رحمت و مغفرت خودش قرار بده.  

  پاسخ دادن

 46. آرش

  فروردین ۵, ۱۳۹۵ در ۷:۱۰ ب.ظ

  ممد گل مشکی 

  پاسخ دادن

 47. سحر

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۵ در ۶:۴۷ ب.ظ

  سلام،امشب من برای ورزشکار جوان کشورمون مهرداد اولادی خوندم این نماز،خدا به همه ما کمک کنه شب اول قبر آسونی داشته باشیم،انشالله

  پاسخ دادن

 48. سعید

  اردیبهشت ۷, ۱۳۹۵ در ۸:۴۷ ق.ظ

  من این نماز رو سالهاست که واسه عزیزان سفرکرده فامیل و آشنا در شب اول قبرشون میخونم.امیدوارم خداهم به داد من در شب اول قبر برسه.میترسم از آن شب…واقعا سخته. اگه آدم هرروز به این فکرکنه که یه شب جنازش تو یه کفن و یه جای تاریک و سرد و نمناک باشه و تنها…هیچ وقت سمت گناه نمیره. خدایا ببخش

  پاسخ دادن

 49. M. Amini

  اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۵ در ۶:۵۵ ب.ظ

  سلام، امشب شب لیله الدفن جناب فرمانده سرافراز، سردار شهید محمد ناظری هست.من نماز خوندم برایشان ،انشاالله هم جوار اولیا الهی باشند.
  ازمستند مسابقه فرمانده ایشان را شناختم،واز شهادت ایشان. به غایت سوختم.نعمت بزرگی از دست دادیم.انگار ستون حفاظتی ما در خلیج فارس بود.روحش شاد

  پاسخ دادن

 50. Niloo

  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۵ در ۴:۴۳ ب.ظ

  خدا همه رفتگانو بیامرزه و از سر تقصیرات زنده ها بگذره. آمین

  پاسخ دادن

 51. منم باید برم...

  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ در ۹:۳۹ ب.ظ

  اللهم صلی علی محمد وآل محمدوعجل فرجهم سلام…خداخیرتون بده.یکی از دوستان استادمون فوت کردند…خداوند ایشون وتمام رفتگان رو رحمتکنند.إن شاا … جمال مهدی فاطمه روببینیم و مسلمون از دنیا بریم صلوات ….استادمون ذکرخدارو خیلی تأکید داشتن …گفتن حتی سرکلاس نشستین بذارین دهانتون باذکر معطرباشه..یکی رو میشناخت ک چندین بار بین قرآن و ختم کرده بود با خودندش بین کلاس هاش..خداوند مارو با ائمه اطهار محشور کنه إن شااا…

  پاسخ دادن

 52. منم باید برم..

  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ در ۹:۳۹ ب.ظ

  اللهم صلی علی محمد وآل محمدوعجل فرجهم سلام…خداخیرتون بده.یکی از دوستان استادمون فوت کردند…خداوند ایشون وتمام رفتگان رو رحمتکنند.إن شاا … جمال مهدی فاطمه روببینیم و مسلمون از دنیا بریم صلوات ….استادمون ذکرخدارو خیلی تأکید داشتن …گفتن حتی سرکلاس نشستین بذارین دهانتون باذکر معطرباشه..یکی رو میشناخت ک چندین بار بین قرآن و ختم کرده بود با خودندش بین کلاس هاش..خداوند مارو با ائمه اطهار محشور کنه إن شااا…

  پاسخ دادن

  • فرشته

   مرداد ۱, ۱۳۹۶ در ۹:۰۶ ب.ظ

   سلام من امشب نماز وحشت را برای عباس شاهی مداح امام حسین خوندم به امید ان که دیگران هم برا ما بخونن و ما هم با امام حسین و یاران و مداحان واقعیش محشور بشیم

   پاسخ دادن

 53. غلامرضا اسماعیلی

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۱ ب.ظ

  با سلام . تشکر فراوان از شما جهت گذاشتن مطالب مفید

  پاسخ دادن

 54. كوثر

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵ در ۲:۳۵ ب.ظ

  خدا بیامرزد همه ما را ، فراموش می کنیم مرگ را ،خداوند طاهرقلی شکوهوند را مورد مغفرت خود قرار دهد امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت به دیار باقی شتافت.الهم صل علی محمد و آل محمد

  پاسخ دادن

 55. حجت

  خرداد ۲, ۱۳۹۵ در ۵:۳۸ ق.ظ

  بیایید قدر هم را دراین دنیا بدانیم تا پس از مرگش ناراحت کمی وکاستی هایی که می توانستیم انجام دهیم و ندادیم رانخوریم . به امید پیروزی اسلام عزیز و ایران محبوبم . امین

  پاسخ دادن

 56. كوثر

  خرداد ۳, ۱۳۹۵ در ۳:۱۷ ب.ظ

  ممنونم بیاد مرگ همیشه هستم

  پاسخ دادن

 57. حافظی

  خرداد ۱۳, ۱۳۹۵ در ۳:۳۵ ب.ظ

  باسلام وتشکرازمطلبتون.ان شاءالله شب اول قبر مهدی فاطمه(عج)به فریادهمه مسلمین ومنتظرانش برسه.الهی آمین.
  اللهم عجل لولیک الفرج.

  پاسخ دادن

 58. به نام خدا

  خرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۲ ق.ظ

  امروز۲۱خرداد۹۵
  نام میت:حبیب محبی

  پاسخ دادن

 59. شیما

  خرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در ۴:۳۱ ب.ظ

  سلام ببخشید یک سوال داشتم واینکه توحید و قنوت هم داره این نماز ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ دادن

 60. هلیا

  تیر ۱۲, ۱۳۹۵ در ۳:۰۶ ب.ظ

  عالی بود مرسی

  پاسخ دادن

 61. نفس ۲

  تیر ۱۳, ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۸ ب.ظ

  مهرو ..نام پدر ابراهیم
  تاریخ..۱۳۹۵٫۴٫۱۳

  پاسخ دادن

 62. محمد

  شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۴ ق.ظ

  با سلام خسته نباشید
  چرا این نماز وحشت رو بهتر و واضحه تر توضیح ندادید؟

  پاسخ دادن

 63. اسدالله دانشور

  شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ در ۷:۱۸ ب.ظ

  واقعا عالی هستن مطالب شما 
  انشاالله خدا شما راه حفظ کند 

  پاسخ دادن

 64. حاج آقا اکبر رضائی

  شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ در ۹:۳۴ ق.ظ

  خداوند خیرتان دهد. یکی از دوستان روحانی من (بنام حاج آقا اکبر رضائی) از دنیا رفت و امروز(۲۸/۶/۱۳۹۵)در ساعت ۱۴ در بهشت زهرا بخاک سپرده شد. با راهنمایی خوب شما ، برای ایشان نماز شب اول قبر خواندم. انشاالله خداوند کریم بپذیرد و ضمن رحمت و خیر برای تازه گذشته، ما را نیز عاقبت بخیر نمایند. انشاالله

  پاسخ دادن

 65. علی

  مهر ۲, ۱۳۹۵ در ۴:۴۸ ب.ظ

  با سلام و ممنون
  مادر بزرگ خوبم امروز۹۵/۶/۳۱ فوت کرد و مراسم دفنش انجام شد(بانو مرحومه بلقیس فرزند اسدالله ) خداوند رفتگان همه را بیامرزد التماس دعا دارم

  پاسخ دادن

 66. Mehrdad i

  آذر ۱۰, ۱۳۹۵ در ۶:۲۹ ب.ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید
  با تشکر از مطلب خوبتون
  امروز دو تن از دوستان من که در حادثه قطار تبریز مشهد
  جزغاله شده بودند به خاک سپرده شدند

  پاسخ دادن

 67. Ramin

  آذر ۲۳, ۱۳۹۵ در ۱:۴۹ ب.ظ

  عااالیه خسته نباشید…رامین از همدان

  پاسخ دادن

 68. Ramin

  آذر ۲۳, ۱۳۹۵ در ۱:۵۰ ب.ظ

  عالیه

  پاسخ دادن

 69. مهدی قیطاسی ازایلام

  آذر ۲۴, ۱۳۹۵ در ۱:۴۷ ق.ظ

  سلام برتمام بندگان مسلمان خدا و درود خدا بربندگان پاک … دستتون درد نکنه برای همین قدر راهنمایی که تو این سایت دادید أجرتون با اباعبدالله سیدالشهدا آقا امام حسین … فقط میتونم این پیشنهادو کنم این تبلیغاتتون رو با وسعت بیشتری همچنان ادامه بدید وهمه عزیزان رو تشویق کنید که خدا با صابران است. یا حق

  پاسخ دادن

 70. سیدصالح ارجمند

  دی ۲۱, ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ

  باسلام…ان شاالله خداوند عاقبت شما به خیر کنه…چندین باره من ازمطالب شما استفاده کردم…واقعا ممنونم

  پاسخ دادن

 71. فاطمه

  اسفند ۳, ۱۳۹۵ در ۹:۲۲ ب.ظ

  سلام. امروز ۳٫۱۲٫۹۵ چیزی نمونده به عید یکی از دوستای خوب و مظلومم مظلومانه به دیار باقی شتفات.روحش قرین آمرزش و رحمت الهی.
  خ.غریبی چه مظلومانه رفتی. برای شادی روحش فاتحه?

  پاسخ دادن

 72. ع_ش-چ

  فروردین ۲۱, ۱۳۹۶ در ۴:۴۳ ب.ظ

  سلام ۲۱/۱/۹۶ نمازها رابرای یکی از اقوام خواندم سایت شما تشکرمیکنم خداوند به شما اجر بدهد.

  پاسخ دادن

 73. علی

  شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ در ۳:۲۲ ب.ظ

  ممنون امشب شب اول مادربزرگم بود براش خوندم خداخیرتان دهد.

  پاسخ دادن

 74. Zahra

  دی ۱, ۱۳۹۶ در ۳:۱۳ ب.ظ

  من تصمیم گرفتم هر شب این نماز رو برای هر کسی ک اون شب از دنیا رفته بخونم. امیدوارم هممون با دست پر از این دنیا بریم.آمین

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سیزده =